flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Нагадування: з початку січня діють нові ставки судового збору

17 січня 2022, 14:12

Із першого січня 2022 року в Україні змінився розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що вплинуло і на ставку судового збору – збору, що справляється за подання заяв, скарг до суду, видачу судами документів тощо.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду. Розмір збору може бути фіксованим або у відсотковому співвідношенні до ціни позову.

Судовий збір зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України, кошти з якого спрямовуються на забезпечення здійснення судочинства та функціонування органів судової влади, забезпечення доступності приміщень судів, доступності інформації, яка розміщується в суді для осіб з інвалідністю тощо.

Станом на 01 січня 2022 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2481 грн. Як це вплинуло на розмір судового збору, можна дізнатися із таблиці за посиланням

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області