Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

Історична довідка Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Історія судочинства на терені Бердичівщини після звільнення від німецько-фашистських загарбників на початку січня 1944 року починалась зі створення 3-х дільниць народного суду міста Бердичева та одної дільниці народного суду Бердичівського району та призначення наказами управління Міністерства юстиції в Житомирській області суддів.

Першим післявоєнними суддями в м. Бердичеві призначались особи, які працювали суддями до війни і не скомпрометували себе під час окупації.

3 січня 1955 року, в зв’язку з укрупненням дільниць народного суду міста, 3-я дільниця була ліквідована.

3 квітня 1958 року поділ суддів на дільниці був скасований і в Бердичівському міському народному суді на той час і до 19 грудня 1960 року працював один суддя Шерстньов В.П., який помер в 1977 році.

В чергові вибори в грудні 1960 року народними суддями Бердичівського міського суду були обрані Яременко Т.М., 1923 року народження, яка до цього працювала народним суддею Бердичівського районного суду з липня 1948 року та Гринченко Ф.Г., 1923 року народження.

В чергові вибори суддів в грудні 1965 року Гринченко Ф.Г. був обраний народним суддею Бердичівського району, а суддею Бердичівського міського суду був обраний Оноприйчук С.М.

В наступні вибори суддів - в грудні 1970 року, в зв’язку зі збільшенням штатної чисельності суддів, разом з Яременко Т.М., Оноприйчуком С.М. була обрана суддею міського народного суду Голубнича А.М., яка очолювала Бердичівський міський суд Житомирської області з 02.07.1982 року до 29.03.2004 року. (нині суддя у відставці з 30.10.2009 року.) В травні 1976 року був обраний суддею міського народного суду Чуб О.П.( помер в 1998 році). З 8 квітня 1979 року по 1986 рік суддею міського народного суду працював Велидчук В.М. (нині суддя у відставці), з 1 серпня 1986 року по 1 червня 1991 року був суддею Бердичівського міського народного суду Юрчук Г.П. Після звільнення з посади судді Юрчука Г.П. (помер в 2006 році), суддею міського суду був обраний Батурський Г.Ф., який працював з лютого 1993 року по березень 1995 року.

В зв’язку з поступовим збільшенням штатної чисельності суддів, з 1993 року суддями Бердичівського міського суду були обрані: 10 лютого 1993 року - Шимко В.П. (нині суддя у відставці), 3 березня 1995 року – Олексієнко М.М. (нині суддя Вищого адміністративного суду України), 25 квітня 1995 року – Потапова Т.М.

Далі Указами Президента України суддями суду були призначені: 5 червня 1998 року - Євстаф’єва Т.А. (нині суддя апеляційного суду Житомирської області), 5 червня 2000 року - Хавронюк О.Л., 25 квітня 2002 року - Заїка Г.М., в жовтні 2002 року – Шевчук А.М. (нині суддя апеляційного суду Житомирської області).

Першим післявоєнним суддею дільниці суду Бердичівського району був призначений Дмитренко І.О., який працював до 9 жовтня 1946 року.

10 жовтня 1946 року суддею цієї дільниці був призначений Понеділок М.Г., який в зв’язку з пораненням на фронті був демобілізований з армії і закінчив на той час юридичну школу.

З грудня 1954 року та до 19 грудня 1960 року народним суддею працювала Яременко Т.М. (померла в 2006 році).

В чергові вибори в грудні 1960 року народним суддею Бердичівського району був обраний Шерстньов В.П.,з 8 жовтня 1962 року Хоміч І.Я., з 7 жовтня 1963 року його змінив на посаді судді Юрков В.П., який працював до кінця виборчого періоду.

В чергові вибори, які відбулися в грудні 1965 року народним суддею Бердичівського районного суду був обраний Гринченко Ф.Г., який до цього працював народним суддею Бердичівського міського народного суду.

7 березня 1977 року народним суддею Бердичівського районного суду обраний Бабич В.І. (нині суддя у відставці).

В подальшому, зі збільшенням штатної чисельності суддів суду району, суддями Бердичівського районного суду були обрані Житомирською обласною радою: 10 лютого 1993 року – Зайцев В.В., в лютому 1994 року – Романов О.В., який працював до 16 червня 1998 року (нині суддя апеляційного суду Житомирської області).

Указом Президента України від 5 січня 1999 року суддею Бердичівського районного суду був призначений Борташевич В.Ф., який працював до того з березня 1998 року суддею Лугинського району Житомирської області (помер в 2007 році).

Указом Президента України від 4 квітня 2003 року суддею Бердичівського районного суду була призначена Вельмик А.Є.

Указом Президента України від 15 березня 2004 року була проведена реорганізація судів Бердичівського районного  і міста Бердичева, які були ліквідовані і утворений Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області зі штатною чисельністю суддів - 12 осіб. Очолив Бердичівський міськрайонний суд Бабич В.І., який перебував на цій посаді до відставки, 30 жовтня 2009 року.

Указом Президента України від 23 квітня 2008 року № 392/2008 призначений суддею Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області строком на 5 років - Замега Олег Володимирович.

13 травня 2009 року Указом Президента України № 317/2009 призначена суддею Бердичівського міськрайонного суду строком на 5 років - Вдовиченко Тетяна Миколаївна.

В 2009 році Рішенням Ради суддів України головою Бердичівського міськрайонного суду був призначений Заїка Геннадій Михайлович.

В 2010 році Указом Президента України суддею Бердичівського міськрайонного суду був призначений строком на 5 років Яковлєв Олександр Сергійович.

16 лютого 2012 року Указом Президента України суддею Бердичівського міськрайонного суду строком на 5 років був призначений Дубцов Олександр Валерійович.

12 березня 2012 року Указам Президента України № 193/2012 призначений суддею Бердичівського міськрайонного суду строком на 5 років - Корбут Володимир Володимирович.

18 травня 2012 року Указом Президента України № 336/2012 призначені суддями Бердичівського міськрайонного суду строком на 5 років - Хуторна Інна Юріївна та Щербак Денис Сергійович.

Постановою Верховної Ради України «Про звільнення суддів» від 8 вересня 2016 № 1515-19 Потапова Тетяна Миколаївна 15 вересня 2016 року звільнена з посади судді у відставку.

Рішенням Вищої Ради юстиції від 19 грудня 2016 року № 3252/0/15-16 Зайцев Анатолій Володимирович 22 грудня 2016 року звільнений з посади судді у відставку.

Рішенням Вищої ради правосуддя  від 31 січня 2017 року № 170/0/15-17 Хавронюк Олена Леонідівна 13 лютого 2017 року звільнена з посади судді у відставку.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 9 лютого 2017 року № 209/0/15-17 Вельмик Анжеліка Євгенівна 22 лютого 2017 року звільнена з посади судді у відставку.

Рішенням Вищої ради правосуддя від  2 березня 2017 року № 400/0/15-17 Заїка Геннадій Михайлович  15 березня 2017 року звільнений з посади судді у відставку.

Строк повноваження суддів обраних на посаду вперше закінчився у суддів: Дубцова  Олександра Валерійовича з 10 лютого 2017 року, Корбута Володимира Володимировича з 12 березня 2017 року, Хуторної Інни Юріївни з 18 травня 2017 року, Щербака Дениса Сергійовича з 18 травня 2017 року.

Рішенням зборів суддів Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області  від 17 травня 2017 року № 3 Замегу Олега Володимировича обрано на посаду голови Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області.

Указом Президента України від 2 листопада 2017 року № 348/2017 призначено суддів Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області: Вдовиченко Тетяну Миколаївну, Яковлєва Олександра Сергійовича.

В апараті Бердичівського міськрайонного суду працює 59 осіб: з них 31 державний  службовець.