flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відповідно до Наказу ДСА України від 23.01.2023 року №28 затверджено Порядок надсилання судових повісток, повідомлень і викликів учасникам судового процесу в електронній формі, згідно  з яким судові повістки, повідомлення та виклики надходять на електронні месенджери учасників процесу.

Згідно з Порядком повістки за заявою учасника судового процесу першочергово надсилаються на месенджер (Viber). Якщо мобільний телефон не «прив’язаний» до месенджера, повістки надходитимуть у формі SMS-повідомлень.

Форма заяви надається учаснику судового процесу в суді або самостійно завантажується ним з офіційної сторінки суду, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України. Така заява підписується власноруч або кваліфікованим електронним підписом учасника судового процесу та подається до суду. Покликання на зразок заяви тут. 

Заява не задовольняється за умови встановлення факту наявності в учасника судового процесу зареєстрованої офіційної електронної адреси.

Дані, які підтверджуватимуть надсилання та доставляння повідомлень на Viber, будуть надходити та зберігатися в автоматизованій системі документообігу суду (із запобіганням їх видалення чи коригування).