flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Довго, але не нудно – взяття під варту «блогера-сценариста»

14 вересня 2020, 15:39

Він «зав’язав» із крадіжками та став чесним «бізнесменом», який дозволяє іншим «заробити» чималі гроші, займається благодійництвом, а ще – важко хворіє. У такому світлі за допомогою свого адвоката намагався постати в очах суду третій із нещодавно затриманої групи місцевих «блогерів», якому інкримінують скоєння кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 146 КК України. Згадати подробиці цієї справи можна у нашому попередньому матеріалі, а нині запасіться терпінням – читати доведеться довго.

Не зайвим буде пояснити, що, згідно проведеного авторозподілу справ, три клопотання щодо запобіжного заходу «блогерам» дістались двом слідчим суддям. Так от, суддя, якій «випало» два клопотання, ухваливши рішення по першому, не одразу змогла розглядати друге. Тому що адвокат затриманого заявив їй відвід. Мовляв, ця суддя уже досліджувала матеріали справи на попередньому засіданні, що стосувалось іншого «блогера», і буде упередженою в рішенні щодо третього його підзахисного. У засіданні оголосили перерву до вирішення питання про відвід слідчому судді, який, згідно законодавства, розглядається іншим слідчим суддею.

А потім до суду викликали бригаду екстреної медичної допомоги, бо затриманий зазначив, що вже третій день має підвищену температуру і утруднене дихання, наполягав на госпіталізації. Його адвокат, у свою чергу, сказав, що боїться «заразитись від підзахисного», бо тривалий час перебуває поряд з ним, та, перейшовши на крик, став вимагати поміряти і йому тиск та температуру.

Медики обстежили спочатку затриманого, зробили укол від температури (38 градусів) та повідомили суду, що показань для госпіталізації «актора» немає, але якщо він наполягає, вони можуть його шпиталізувати. А загалом стан здоров’я дозволяє чоловіку й надалі брати участь у засіданні. Захиснику медики теж поміряли усе, що він просив, і загрози життю не виявили. Однак висловитись по суті заявленого відводу сторона захисту так і не забажала, продовжуючи посилатись на погане самопочуття. Зрештою, у задоволенні клопотання про відвід слідчої судді було відмовлено через невстановлення судом обставин, які б викликали сумнів у її неупередженості.

Друга спроба розглянути клопотання про обрання «блогеру» запобіжного заходу стартувала вже о пів на сьому вечора. Захисник затриманого наголосив, що «це вже кінець робочого дня» та попросив видати йому і підозрюваному повістки до суду, запевнивши, що вони «обов’язково з’являться», скажімо, у понеділок. Також лунали твердження, що продовжувати засідання за поганого самопочуття сторони захисту – це «нелюдяно та антисоціально».

Суддя на місці постановила ухвалу: адвокат, якщо йому зле, може залишити судову залу і звернутись по медичну допомогу. Доказів поганого стану підозрюваного у суду нема, тож він братиме участь у засіданні. А захисника для проведення окремої процесуальної дії, якою і є обрання запобіжного заходу, «блогеру» призначать безкоштовного із Центру надання вторинної правової допомоги. Також до суду вдруге викликали медиків «Швидкої», цього разу, аби допитати їх про самопочуття затриманого. Загалом екстрена бригада тричі побувала на тому засіданні і всі рази вердикт фахівців (до речі, різних) був один: чоловік не потребує негайної госпіталізації, а його хронічні захворювання не заважають брати участь у засіданні.

Адвокат, зрештою, залишив судову залу, сказавши, що ще повернеться, якщо йому стане краще… І повернувся-таки! Правда, після того, як учасники засідання витратили майже дві години на очікування захисника із Центру безкоштовної правової допомоги, послугами якого так і не довелося скористатись, тому що під час обрання запобіжного заходу представляти інтереси підозрюваного може лише один адвокат.

Справа нарешті «зрушила» з місця уже близько півночі, коли прокурор почав оголошувати текст клопотання про обрання «актору» запобіжного заходу у вигляді тримання під варту. Сторона захисту долучила низку документів про сімейний стан і стан здоров’я підозрюваного. А сам він, ще донедавна виглядаючи млявим та сонним, доволі жваво й натхненно розповів суду про своє блогерство, стрими і про те, що його намагаються «підставити» конкуренти з Києва, які мають ютюб-канал із подібним контентом. Чоловік наголосив, що до нього просто черга стоїть із бажаючих потрапити в «актори» (не безкоштовні), а сам він – не тільки сценарист своїх відеостримів, а ще й благодійник, який матеріально допомагає інтернатам.

Про те, що його ціле літо розшукувала поліція, «блогер», за його твердженням, не знав і в цей час, серед іншого, проходив стаціонарне лікування. З боку сторони захисту лунали прохання визначити будь-який запобіжний захід, не пов’язаний із позбавленням волі. Мовляв, «шоумен» не тікатиме від слідства, бо «йому потрібно проходити подальше лікування», та не чинитиме тиск на потерпілого, який і так «не має претензій».

 

Зрештою, дослідивши усі докази й матеріали справи, близько пів на п’яту ранку, після понад 12-годинного (!) розгляду, суд ухвалив своє рішення - на 60 діб узяти «блогера-сценариста» під варту без права внесення застави. Повний текст ухвали буде оголошено 16 вересня.

Стежте за нашими новинами також у Фейсбуці.

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області