flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Останнє слово обвинуваченого у вбивстві: «Картаю себе за скоєне»

07 вересня 2020, 12:54

У справі про вбивство, що сталось майже два роки тому в с. Мовчанівка на Ружинщині, колегія бердичівських суддів цими днями має поставити «крапку». Наразі закінчено з’ясування усіх фактичних обставин, відбулися судові дебати, обвинувачений сказав останнє слово…

Зокрема, 34-річний чоловік зазначив, що «картає себе за скоєне» і йому «важко з цим жити». Нагадаємо, обвинувачують його в умисному вбивстві односельця (частина 1 статті 115 КК України). Попередньо, за версією досудового розслідування, потерпілий прийшов до підсудного додому. Той, будучи нетверезим, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин почав бити і душити свого гостя.

Свою вину підсудний визнав, однак разом із адвокатом наполягав на перекваліфікуванні інкримінованої статті із 115-ї на 119-ту. Мовляв, убив він односельця не умисно, а через власну необережність. На момент події обвинувачений мав умовно-дострокове звільнення, тож не став би свідомо «заробляти» собі новий термін. За словами чоловіка, п’яний загиблий вдерся вночі до його оселі та перший почав лупцювати. Він, у свою чергу, відбивався. А після бійки виволік побитого надвір, дав води і викликав «Швидку». Та поки медики доїхали, було вже запізно.

Думку підзахисного про вбивство саме з необережності продовжив і його адвокат. Зауважив, що це вперше за його практику тілесні ушкодження середньої важкості призвели до смерті. На думку захисника, справа тут не лише у діях його клієнта, а й у відсутності вчасно наданої медичної допомоги. До того ж, підзахисний не знав, як правильно покласти побитого, аби той не захлинувся кров’ю.

Єдине, що може пом’якшити підсудному покарання - то активне сприяння розкриттю злочину. Такої думки дотримувався прокурор. Наголосив, що рецидив і стан сп’яніння мають бути визнаними як обтяжуючі обставини. Обвинувачений наніс опоненту не менше 12 ударів і, ймовірно, уже після перших той втратив свідомість. Однак це не зупинило підсудного і він продовжив добивати. Тож прокурор наполягав на призначенні десяти років ув’язнення «плюс» невідбута частина покарання за попереднім вироком.

Якою ж, зрештою, буде доля чоловіка, обвинуваченого у злочині проти людського життя? Про рішення, прийняте Бердичівським міськрайонним судом, стане відомо найближчими днями.

Читайте наші новини також у Фейсбуці. 

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області