flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Хто і чому убив молоду бердичівлянку? Продовження розгляду резонансної справи

28 серпня 2020, 15:17

Близько восьмої вечора 5 липня 2018 року вона залишилась із онучкою гратись у пісочниці та провела поглядом за ріг будинку свою доньку, яка, посміхаючись та розмовляючи по телефону, пішла вигуляти собаку. Десь через годину тварину у двір привели сторонні люди, а дочки вже не було серед живих: її тіло знайшли на придорожній алеї між Червоною Горою та Елінгом. Це із показань матері молодої бердичівлянки, до смерті якої, за версією досудового слідства, причетний неповнолітній юнак.

За ходом розгляду цієї справи (пункти 4 і 7 частини 2 статті 115 КК України) віднині може спостерігати кожен бажаючий, адже уже два останні засідання, що відбулись 26 та 27 серпня, транслювались онлайн на офіційному каналі «Судової влади» на ютюбі. Так само, як на попередньому липневому, на нещодавніх слуханнях працювали журналісти видання «Корупціонер в Україні», які теж вели прямий ефір у соцмережевій сторінці. За клопотанням мас-медійників, суд надасть їм дозвіл на побачення із обвинуваченим у СІЗО із проведенням аудіо- та відеофіксації.  

Що ж стосовно допитів матері та чоловіка загиблої (які є потерпілими) і свідка (бердичівляна, який побачив на алеї труп та викликав поліцію)… Запитань їм було поставлено чимало, аби жодна деталь не лишилась поза увагою. На думку захисника обвинуваченого, чоловік загиблої під присягою надав завідомо неправдиві показання, коли відповідав на її питання, чи були у нього борги. Адвокат послалась на низку раніше ухвалених судових рішень про те, що на чоловіка неодноразово подавали до суду за чималі боргові зобов’язання, а також «допомогла» потерпілому «згадати» про те, як років 8-9 тому, коли він ще був підприємцем, на нього напали троє чоловіків, побили й забрали гроші та згодом були за це засуджені.

Захисниця заявила клопотання про винесення судом окремої ухвали щодо внесення поліцією до ЄРДР відомостей за ч. 1 ст. 384 КК України (введення в оману суду або іншого уповноваженого органу), на що отримала відповідь – винесення таких ухвал у новому кримінальному процесуальному законодавстві не передбачено. До того ж, джерела, на які посилається жінка, судом не досліджувались, тож брати їх до уваги наразі не можна. Тоді від захисника пролунала усна заява про злочин, на яку таки має належним чином відреагувати прокуратура. Суд, зі свого боку, направить повідомлення про цю заяву до правоохоронних органів.

Серед іншого, було розглянуто клопотання потерпілих про те, аби скасувати винесену на попередньому засіданні ухвалу про накладення на них грошового стягнення за їхню неявку до суду. Чоловік загиблої не зміг прибути за викликом, бо нещодавно влаштувався на нову роботу, а матір того дня недобре почувалася. Оцінивши додані потерпілими докази та заслухавши сторони по справі, суд це клопотання задовольнив.  

Наступні засідання у цій справі призначено на 15 та 16 вересня. Наголошуємо, що усі вони будуть доступні для онлайн-перегляду на веб-порталі «Судової влади України».

Читайте наші інші новини на офіційній сторінці у "Фейсбуці".

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області