Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Обмежувальний припис як порятунок від кривдника - із заявою про видачу такого до Бердичівського міськрайонного суду нещодавно звернулась місцева жителька. Просила встановити низку заходів тимчасового обмеження прав свого співмешканця, який неодноразово вчиняв щодо неї домашнє насильство.
На обґрунтування своїх вимог жінка вказала, що понад рік вона перебувала із цим чоловіком у фактичних шлюбних відносинах. Має малолітнього сина, а коли завагітніла вдруге, почались конфлікти, образи лайкою із використанням фізичної сили. Також чоловік регулярно приходив додому п’яним, погрожував розправою, а одного разу розбив цеглиною вікно. Саме тоді заявниця вперше викликала поліцію…
На дебошира склали кілька адміністративних протоколів за вчинення домашнього насильства (стаття 173-2 КУпАП), які було скеровано до суду. Минулоріч чоловіка визнали винним у скоєнні інкримінованих правопорушень. Також він поставлений у поліції на профілактичний облік із категорією «Сімейний насильник». Однак, усі ці заходи не покращили його поведінку і, на думку заявниці, існує висока вірогідність, що колишній співмешканець знову вчинить щодо неї насильство, яке матиме тяжкі наслідки. Саме тому вона змушена просити суд видати обмежувальний припис.
Порушник на засідання не з’явився, хоча був належно повідомлений. Його неявка, відповідно до вимог статті 350-5 ЦПК України, не перешкоджає розгляду справи за його відсутності. Суд, дослідивши усі матеріали та з’ясувавши фактичні обставини, допитавши свідків, задовольнив заяву і видав обмежувальний припис з метою забезпечення дієвого та ефективного захисту заявниці. Протягом півроку даному чоловікові, який вчинив домашнє насильство, заборонено перебувати у місці проживання (перебування) колишньої співмешканки і наближатись до її житла ближче, ніж на 20 метрів. Також йому заборонено особисто, телефоном або через третіх осіб спілкуватись із постраждалою та розшукувати її.
Рішення суду про видачу обмежувального припису підлягає негайному виконанню, а його оскарження не зупиняє його виконання. Про видачу обмежувального припису не пізніше наступного дня з дня ухвалення рішення повідомляються органи поліції та місцевої влади за місцем проживання кривдника для взяття його на профілактичний облік.
Також читайте наші новини у "Фейсбуці".
Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області