flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ніщо не забуте – суд зобов’язав бердичівлянина повернути борг 5-річної давнини

23 червня 2020, 17:04

Чому, позичаючи комусь гроші, варто укласти договір позики? Тому що лише так, у випадку чого, матимете змогу повернути свої кровно зароблені. Саме про це і свідчить історія, яка трапилась 5 років тому із однією бердичівлянкою.

Ще у вересні 2015-го вона позичила знайомому майже 2 тисячі євро на відпочинок. Той обіцяв повернути до кінця року, однак досі цього не зробив. Через три роки безрезультатних спроб повернути свої кошти, наприкінці 2018-го, жінка звернулась по допомогу до Бердичівського міськрайонного суду, надавши, серед іншого, і боргову розписку.

Саме цей папірець засвідчує факт передачі коштів позичальнику, які той у визначені строки мав би повернути. Згідно із змістом позовної заяви, своїх зобов’язань про повернення коштів кредиторці відповідач не виконав. Також не пред’явив суду жодних доказів, які б це спростовували. Крім того, чоловік не надав ані відзиву, ані заяви про визнання позову, натомість тричі надсилав клопотання про відкладення розгляду справи. Суд розцінив такі дії як затягування процесу і вважав за можливе ухвалити заочне рішення, врахувавши, що у позичальника було вдосталь часу повідомити свою позицію щодо спору. Кредиторка ж просила стягнути з чоловіка усе заборговане з відсотками у гривневому еквіваленті.

Відповідно до норм Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Також за користування чужими грошима боржник зобов'язаний сплачувати проценти, розмір яких встановлюється договором, законом або іншим актом цивільного законодавства. У випадку простроченння виконання грошового зобов'язання, боржник на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми, якщо інший розмір не встановлений договором або законом.

Тож, на підставі статей 141, 258, 259, 263–265, 280–282 ЦПК України, суд своєю ухвалою задовольнив позов  жінки та постановив стягнути з боржника еквівалент позиченої у євро суми, що, за курсом Нацбанку України на день ухвалення рішення, становить 59 тисяч гривень.

Протягом 30-ти днів із дня проголошення на рішення суду може бути подано скаргу до Житомирського апеляційного суду.

Також читайте нас у Фейсбуці

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області