Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Більше десяти тисяч гривень штрафу та рік без права керування автомобілем – таке покарання водійці «Suzuki» нещодавно призначив Бердичівський міськрайонний суд.
Вночі 5 лютого цього року 39-річну жінку зупинили патрульні, оскільки в її автомобілі не підсвічувався номерний знак. Під час перевірки виявилось, що у жінки відсутнє водійське посвідчення та страховий поліс. Крім того, відчувався запах спиртного. Факт алкогольного сп’яніння підтвердився в результаті медичного огляду.
Водійка своєї вини не визнала, її адвокат просив суд обмежитись усним зауваженням, адже кількість виявлених проміле була незначною і, до того ж, на думку захисника, саму процедуру огляду на стан сп’яніння було порушено тим, що жінці не запропонували пройти тестування на місці зупинки.
Суд такі доводи відхилив, адже Інструкція № 1452/735 («Про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння») пропонує альтернативні види огляду: або поліцейським на місці зупинки транспортного засобу, в присутності двох свідків, та за незгоди водія з подальшим оглядом лікарем в закладі охорони здоров’я, або лікарем в закладі охорони здоров’я.
Дослідивши усі докази, заважаючи на те, що водійка своєї вини не визнала, суд не вбачав підстав для закриття провадження у зв’язку із малозначністю скоєного. Тож, керуючись статтями 23, 24, 30, 33-35, 40-1, 130 ч. 1, 280, 283, 284 КУпАП, суд визнав жінку винною у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП та призначив їй стягнення у вигляді штрафу - 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10 тисяч 200 гривень із позбавленням права керування транспортними засобами на один рік. Також порушниця має сплатити 420 грн судового збору.
Протягом десяти днів постанову можна оскаржити у Житомирському апеляційному суді.
Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області