flag Судова влада України

У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Бердичівським міськрайонним судом розглянуто справу щодо торгівлі квітами під час карантину

30 квітня 2020, 15:44

Чому продавала гвоздики під час дії карантину, днями пояснювала на судовому засіданні 32-річна бердичівлянка. Розглянувши матеріали справи від місцевого відділу поліції, суд встановив, що 29-го березня жінка, зареєстрована як фізична особа-підприємець, продала чоловіку шість живих квіток і таким чином скоїла правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.

На суді продавчиня пояснила, що у своєму магазині займається продажем насіння та квітів, і що з 28-го березня, відколи було дозволено торгувати насінням, вона продавала тільки його. У день складення на неї протоколу в її магазині дійсно були гвоздики, які вона збиралась викинути через неналежну якість. Однак чоловік-покупець просто благав продати йому шість квіток на похорон. Також підприємець зазначила, що нині працює лише на доставку та не здійснює продажу з магазину.

Суд узяв до уваги пояснення жінки та свідка, вивчив усі матеріали справи, серед яких - копія доданого до протоколу фотознімка. На ньому зображено чоловіка із шістьома гвоздиками в руках, також вбачається, що продавець та покупець були забезпечені засобами захисту, інші покупці були відсутні, у магазині здійснювався продаж насіння.

Зважаючи на обставини та характер правопорушення, враховуючи особу жінки, яка раніше до адмінвідповідальності не притягувалась і має скрутне матеріальне та сімейне становище; з огляду на те, що даним правопорушенням не було нікому заподіяно шкоди, суд вважав за можливе визнати його малозначним. Тож, на підставі, ст. 22, 44-3, 221, 276, 280, 283, 284 КУпАП, суд постановив визнати жінку винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, та, відповідно до ст. 22 КУпАП, звільнити її від адміністративної відповідальності, оголосивши усне зауваження. Провадження у справі закрити.

Постанову може бути оскаржено до Житомирського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Читайте новини нашого суду на Фейсбуці

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області