Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
14-15 червня 2016 року на сайті видання „РІО Бердичів” було розміщено публікації „Працівники Бердичівського заводу «Прогрес» судяться зі своїм директором” та „Оприлюднено скандальне рішення Вищого адміністративного суду щодо міського голови Бердичева”, які містять недостовірну інформацію щодо діяльності Бердичівського міськрайонного суду.
Так, в першому випадку автором статті висловлюються думки щодо можливості суду закрити кримінальну справу за відсутності в судовому засіданні ряду потерпілих, без з’ясування їхньої думки щодо заявленого обвинуваченим клопотання та за відсутності у суду даних про їх належне повідомлення про час та місце проведення судового засідання, звучать звинувачення у навмисному затягуванні справи та висловлюються жодним чином не обґрунтовані натяки на упередженість головуючого у справі судді, що є неприпустимим. Тому наголошуємо, що відповідно до чинного законодавства, у разі неявки учасника судового процесу, щодо якого немає даних про його повідомлення про час та місце розгляду справи, суддя зобов’язаний повторити виклик такої особи а розгляд справи перенести. Також звертаємо увагу на те, що переконатися у завантаженості будь-якого судді можуть всі бажаючі, адже інформація про призначенні до розгляду справи загальнодоступна на сайті суду.
Щодо другої публікації, то її автор стверджує, що рішення касаційного суду за скаргою Василя Мазура на рішення Бердичівського міськрайонного і Житомирського апеляційного судів стосовно обрання секретарем міськради Володимира Пономарчука мало б бути оприлюдненим через 5 днів саме касаційною інстанцією, але чомусь, з невідомих йому причин, це сталося значно пізніше та на сайті Бердичівського міськрайонного суду.
Варто зазначити, що ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено можливість відкласти до 5 днів складення повного тексту рішення суду, якщо його написання вимагає значного часу. Одразу ж після написання таке рішення підписується суддею та надсилається до Єдиного державного реєстру судових рішень. Додатково оприлюднювати свої рішення суд не зобов’язаний. Із власної ініціативи, одразу після повернення матеріалів справи з Вищого адміністративного суду, зважаючи на великий суспільний інтерес до зазначеної адміністративної справи, Бердичівським міськрайонним судом додатково на власному сайті було розміщено посилання для ознайомлення із вказаним рішенням у Єдиному державному реєстрі судових рішень. Розміщення такого посилання на сайті Бердичівського міськрайонного суду ніяк не пов’язане із надсиланням цього рішення до Єдиного реєстру судом касаційної інстанції.
Прес-секретар Бердичівського міськрайонного суду