Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
7 квітня відбулося одразу два засідання у кримінальному провадженні за обвинуваченням двох бердичівлян у вчиненні диверсії в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 113 КК України): суд завершив підготовче судове засідання та розпочав розгляд справи по суті.
У підготовчому судовому засіданні суд розглянув клопотання сторони захисту про повернення обвинувального акта для усунення недоліків, які, на думку адвоката, полягають у порушенні формальних вимог до оформлення цього процесуального документа. Прокурор заперечив та навів обґрунтування такої позиції. Своєю ухвалою суд призначив обвинувальний акт до розгляду Бердичівським міськрайонним судом колегією у складі трьох суддів, у відкритому судовому засіданні. Також суд отримав від обвинуваченого скаргу на дії працівників поліції під час його затримання. Цю інформацію суд передасть до ДБР для проведення перевірки.
Цього ж дня суд у новому судовому засіданні розпочав розгляд справи по суті. Прокурор оголосив обвинувальний акт, згідно з яким 24-річна бердичівлянка Ф. та її ровесник, також мешканець м. Бердичева Ф., обоє судимі, переслідуючи корисливі мотиви, вступили у злочинну змову з невстановленою особою та пристали на її пропозицію вчинити диверсію з метою ослаблення держави. 2 вересня 2024 року обвинувачений Г. придбав легкозаймисту рідину уайт-спірит та разом з обвинуваченою Ф. прибув на залізничний перегін поблизу селища Гришківців. Там чоловік облив цією рідиною релейну шафу, яка відповідає за контроль безпеки руху залізничного транспорту, а жінка підпалила її, використавши запальничку. Усі злочинні дії обвинувачена знімала на мобільний телефон.
Своєї вини обвинувачена Ф. не визнала та відмовилася надавати покази в суді. Її подільник визнав вину частково, у якій саме частині – розповідатиме під час допиту. Суд встановив порядок дослідження доказів, відповідно до якого спочатку досліджуватиме письмові матеріали, потім допитуватиме свідків, обвинуваченого Г, а після дослідження характеризуючи даних перейде до судових дебатів. Наступне засідання заплановане на 14:15 9 травня 2025 р. Пошук судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити в ЄДРСР за номером № 274/1579/25.
Важливо: відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, який набув чинності.
Пресслужба суду