flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Бердичівлянина судитимуть за обвинуваченням у диверсії на залізниці

12 березня 2025, 11:00

Відбулося підготовче судове засідання у справі за обвинуваченням чоловіка у вчиненні диверсії - з метою ослаблення держави підпалу, спрямованого на зруйнування об’єкта, який має важливе народногосподарське та оборонне значення, в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 113 КК України).

 

За даними слідства, бердичівлянин П. з корисливих мотивів вступив у злочинну змову з невстановленою особою та у вересні 2024 року на залізничному перегоні підпалив релейну шафу, яка відповідає за контроль безпеки руху залізничного транспорту.

У підготовче засідання з’явилися прокурор, захисник, під конвоєм доставлено обвинуваченого, який перебуває під вартою, а також представник АТ «Укрзалізниці», яка у даному провадженні є потерпілою стороною. Суд роз’яснив обвинуваченому право про розгляд справи судом присяжних, проте у зв’язку з воєнним станом чоловік не зможе ним скористатися.

За результатом підготовчого засідання суд ухвалив призначити провадження до судового розгляду колегією у складі трьох суддів, у відкритому судовому засіданні, яке відбудеться о 14:10 21 березня 2025 року.  Пошук судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити в ЄДРСР за номером 274/1559/25.

Довідково: кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 113 КК України, належить до особливо тяжких злочинів та карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна.

Диверсія - це вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю, на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, а також вчинення з тією самою метою дій, спрямованих на радіоактивне забруднення, масове отруєння, поширення епідемій, епізоотій чи епіфітотій. Частина друга статті про диверсію передбачає вчинення злочину в умовах воєнного стану.

Важливо: відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, який набув чинності.

  

    Пресслужба суду