Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Бердичівський суд ухвалив вирок, яким визнав 42-річного бердичівлянина винним у незаконному збуті особливо небезпечного наркотичного засобу, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, а також незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту психотропної речовини, вчинених повторно, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 307 КК України). Суд призначив покарання - 4 роки обмеження волі без конфіскації майна. Вирок ще на набув чинності та може бути оскаржений у 30-денний термін.
У ході судового розгляду суд встановив, що обвинувачений Б. улітку 2023 року вирішив стати на шлях злочинної діяльності, пов'язаної з правопорушеннями у сфері обігу психотропних речовин та наркотичних засобів. Через «Телеграм» він домовився з іншою особою про зайняття спільним продажем наркотичних засобів та психотропних речовин на території міста Бердичева, виконуючи роль кур'єра за грошову винагороду. Згодом він реалізував цю домовленість, один раз придбавши та розповсюдивши шляхом так званих закладок особливо небезпечний наркотичний засіб канабіс, іншого разу – психотропну речовину, обіг якої заборонено, амфетамін.
Обвинувачений повністю визнав свою вину та щиро каявся. Суду розповів усі обставини вчинення злочину, на який пішов свідомо, щоб заробити легкі гроші, оскільки не мав роботи і через проблеми зі здоров′ям не міг ніде влаштуватись. Хотів заробити, щоб фінансово допомогти доньці, яка з ним не проживає.
Призначаючи вид та міру покарання, суд, серед іншого, врахував тяжкість вчиненого кримінального правопорушення, особу обвинуваченого, який раніше до будь-якої відповідальності не притягувався, має позитивні характеристики. Обставинами, що пом'якшують покарання, суд визнав щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінальних правопорушень, оскільки без цього працівникам поліції було б тяжко виявити «закладки» та встановити деталі правопорушень, а також наявність ряду тяжких захворювань та інвалідності. Обставин, які обтяжують покарання, суд не встановив. Беручи це до уваги, суд застосував ст. 69 КК України, яка дозволяє призначення більш м'якого покарання, ніж передбачено законом.
Пошук судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити в ЄДРСР за номером 274/6556/23 .
Важливо: відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, який набрав чинності.
Пресслужба суду