Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Бердичівський суд завершив розгляд кримінального провадження та ухвалив обвинувальний вирок 50–річному мешканцю м. Андрушівки, якого визнав винним в убивстві матері, вчиненому з особливою жорстокістю (п. 4 ч. 2 ст. 115 КК України). Суд призначив обвинуваченому покарання у виді 15 років позбавлення волі. Вирок може бути оскаржений протягом 30 днів. До набрання вироком чинності обвинувачений продовжуватиме перебувати під вартою.
Ідеться про резонансне убивство 86-річної жительки міста Андрушівки, яке сталося у квітні цього року. Тоді правоохоронці, які прибули на виклик сусідів, застали закривавленого сина потерпілої, який забив вікна та двері будинку, у якому мешкав удвох з матір′ю, та нікого всередину не впускав. Потерпілу поліцейські виявили у будинку неживою, у неї були ампутовані рука та голова. Чоловіка затримали за підозрою в убивстві, а згодом висунули йому обвинувачення.
Згідно з висновками судово-медичної експертизи, потерпілій було нанесено не менше 40 ударів тупим предметом по всьому тілу. Крім того, жінці різали ноги, рубали руки, а потім за допомогою сокири ампутували руку та голову, коли вона була ще живою. Знущання над літньою жінкою тривало близько 12 годин, тож вона відчувала сильний біль та страждання. Щоб приховати сліди злочину, обвинувачений намагався спалити відрубані частини тіла своєї матері у печі.
Під час судового розгляду обвинувачений визнав свою вину у вбивстві, але частково. Він зізнався, що причетний до смерті рідної людини, мовляв, мати захлинулась, коли він уранці напоїв її бражкою. А от проламав ребра та відрубував частини тіла, коли жінка була вже неживою. Навіщо зробив це, пояснити не зміг. Проте винуватість обвинуваченого повністю підтверджується сукупністю зібраних та досліджених у судовому засіданні доказів, серед яких покази свідків, дані протоколів, висновки СМЕ, а також судово-психіатричної експертизи, яка показала, що обвинувачений на час вчинення особливо тяжкого злочину міг усвідомлювати свої дії та керувати ними.
Призначаючи вид та міру покарання, суд врахував, що особливо тяжкий злочин скоєно щодо людини похилого віку та члена сім′ї, у стані алкогольного сп′яніння, що є обставинами, які обтяжують покарання. І лише те, що обвинувачений жодного разу не притягався ані до кримінальної, ані до адміністративної відповідальності, не дало суду достатніх підстав для призначення найбільш суворого виду покарання – довічного позбавлення волі. Пошук судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити в ЄДРСР за номером 274/770/24.
Важливо: відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, який набрав чинності.
Пресслужба суду