Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Цього року ми вперше відзначаємо 8 травня як День пам′яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Так Україна приєдналася до демократичного світу, який відзначає перемогу над нацизмом саме 8 травня - у день капітуляції нацистської Німеччини у 1945 році.
Друга світова війна – величезна за своїм масштабом та наслідками: у ній взяли участь понад 60 держав світу та сотні народів. Це і найкривавіша війна в історії людства: за різними оцінками вона забрала від 50 до 75 мільйонів життів. Неможливо переоцінити внесок у перемогу кожної держави, яка воювала на боці антигітлерівської коаліції, адже це був результат спільних стратегій, зусиль та ресурсів. Та за Україну нам болить найбільше. Адже саме на її території розгортався один із основних театрів бойових дій. Це земля масштабних битв та найзапеклішого спротиву. Саме на українській землі два тоталітарні режими Гітлера і Сталіна чинили найжорстокіші злочини проти людяності, воєнні злочини, злочини геноциду. Сотні зруйнованих міст, десятки тисяч сіл, понад 8 мільйонів загиблих, більша половина яких цивільне населення - таку ціну заплатила Україна. Сьогодні ми з великим сумом згадуємо усіх, хто поклав своє життя на полі бою, у концтаборах, хто був страчений, закатований, помер від голоду, хвороб, під час депортації та на примусових роботах у те страшне лихоліття.
День пам′яті та перемоги над нацизмом відзначається на державному рівні. Це день, який нагадує людству про катастрофу війни як явища – вона вбиває людей, знищує економіку, зупиняє розвиток суспільства, несе розруху, біль і страждання. Тож пам′ять про жахіття Другої світової та втрати, які вона спричинила, слугує усім нам нагадуванням про цінність та важливість миру, про необхідність захищати його усіма засобами та обов′язково спільно.
Світла пам′ять усім полеглим! Ми пам′ятаємо…
Пресслужба суду