Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Бердичівський суд ухвалив виправдувальний вирок стосовно обвинуваченого у вчиненні шахрайства в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди потерпілому (ч.3 ст. 190 КК України). Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений будь-якою зі сторін в апеляційному суді протягом 30 днів.
Згідно з обвинуваченням, мешканець Боярки, раніше неодноразово судимий, відбуваючи чергове покарання у виправній колонії на території м. Коростеня, скоїв шахрайство за допомогою мобільного телефона: «купуючи» інший мобільний телефон на сайті ОLХ, він увів в оману продавця, у результаті чого той відправив товар на таксі у вказане місце на території Бердичівського району, проте коштів з продажу так і не отримав.
У ході судового розгляду суд дослідив усі заявлені сторонами докази: як ті, що були зібрані на досудовому слідстві, так і надані в судових засіданнях. При ухваленні вироку суд, ґрунтуючись на власному переконанні, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їхній сукупності, надав оцінку дослідженим доказам з точки зору їхньої належності, допустимості, достовірності і достатності та дійшов висновку, що пред'явлене обвинувачення саме обвинуваченому К. не знайшло свого підтвердження.
Обвинувачений К. своєї вини не визнав та розповів суду, що лише «навчив» іншого засудженого С., як отримати мобільний телефон, але не платити за нього. При цьому телефонний дзвінок до потерпілого здійснювався з мобільного телефона загального користування. Потерпілий, який був присутній у всіх судових засіданнях та чув, зокрема, голос С., який давав показання як свідок, у судових дебатах сказав, що саме голос свідка С. більше схожий на той, який він чув під час розмови з покупцем, і має сумніви щодо голосу обвинуваченого.
Статтею 62 Конституції України передбачено, що обвинувачення не може ґрунтуватись на припущеннях, та усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь. На думку суду, в ході судового розгляду прокурором не доведено, що саме у зазначений в обвинувальному акті час та саме обвинуваченим К. вчинено інкриміноване йому кримінальне правопорушення. Відтак суд ухвалив виправдувальний вирок. Пошук судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити в ЄДРСР за номером 279/2278/22.
Важливо: відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, який вступив у законну силу.
Пресслужба суду