flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд розпочав розгляд по суті справи про відібрання трьох дітей у батьків, у яких на пожежі загинуло немовля

15 березня 2024, 14:37

15-го березня у Бердичівському суді розпочався розгляд по суті цивільної справи за позовом органу опіки та піклування до подружжя Р. про відібрання у них трьох дітей без позбавлення батьківських прав. Обоє відповідачів по справі у судове засідання не з′явилися: матір про причини неявки не повідомила, батько подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, при цьому вказав, що  проти позову заперечує.

 

Ідеться  про позов органу опіки і піклування до матері трьох дітей та батька двох молодших дітей про відібрання від них малолітніх дітей віком 13, 3 та півтора року без позбавлення батьківських прав у зв′язку із загрозою для життя після того, як у жовтні минулого року у пожежі загинула наймолодша дитина подружжя.

У судовому засіданні  представниця позивача виступила зі вступним словом. Головна спеціалістка-юрисконсультка служби  у справах дітей розповіла суду про  сім′ю Р., з якою соціальні служби  працювали як такою, що опинилася у складних життєвих обставинах,  починаючи з березня 2023-го року. Представниця позивача повідомила, у яких умовах  проживали діти, про те, що батьки не працювали, не мали власного житла, а там, де орендували,  постійно конфліктували з власниками, бо не платили за комірне.  За її словами родина жила за рахунок благодійників. Служба у справах дітей підшукала для родини соціальне житло – кімнату у гуртожитку, проте за кілька днів до поселення сталася трагедія: у пожежі, що виникла у квартирі, де мешкала сім′я, загинула четверта, наймолодша дитина. Двох старших - доньку та сина врятували сусіди, найстарша дочка жінки на  той час жила у бабусі. Батьки загиблого немовляти понад тиждень не забирали тіла з моргу,  похованням займався батько та благодійники, матір на похорон не  прийшла.  

Після трагічної події відповідним  органом було  прийнято рішення про негайне вилучення усіх трьох дітей  із сім′ї до рішення суду. Їх помістили спочатку до лікарні,  згодом влаштували до дитячого будинку. За словами представниці позивача, увесь  цей час матір дітей  постійно конфліктує  з працівниками соцслужб та установ, де перебувають діти, перешкоджала у проведенні їм медичних обстежень, скаржилася на дії працівників соцслужб у різні інстанції тощо. Також жінка відмовилася від соціального супроводу. Представниця позивача повністю підтримала позов про відібрання дітей у обох батьків без позбавлення батьківських прав, оскільки, на її думку, це відповідає інтересам дітей.

У наступному засіданні, яке призначене на 10:30 5-го квітня 2024 р. суд планує допитати  свідків. Пошук судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити в ЄДРСР за номером 274/7446/23.

 

     Пресслужба суду