flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

За кримінальні проступки можна не відсиджувати, а відпрацьовувати. Громадські роботи як вид покарання

18 квітня 2023, 16:28

Громадські роботи — вид кримінального покарання, яке полягає у виконанні засудженим у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування. Вони призначаються судом на строк від шістдесяти до двохсот сорока годин, тоді як за адміністративні правопорушення  передбачено від двадцяти до шістдесяти годин громадських робіт.

Максимальну кількість – 240 годин громадських робіт днями Бердичівський суд присудив 19-річному бердичівлянину за те, що він шляхом обману заволодів мобільним телефоном свого знайомого: скориставшись його довірою, попросив гаджет нібито для розрахунку в магазині, а коли отримав телефон, зник разом з чужою річчю. Парубка обвинувачено у шахрайстві (ч.1 ст. 190 ККУ).

200 годин громадських робіт як покарання за кримінальний проступок отримав і мешканець села Дубова Бердичівського району. Взимку у дворі спільного користування він побив сусідку. Отримані потерпілою тілесні ушкодження експерти кваліфікували як легкі, відтак обвинуваченому інкриміновано ч. 2 ст. 125 КК України.

В обох випадках обвинувачені визнали вину, каялися, активно сприяли розкриттю своїх проступків. Оскільки обидва чоловіки не працюють, суд не зміг застосувати до обвинувачених такий вид покарання як штраф. На думку суду, у даних випадках саме призначення громадських робіт є необхідним та достатнім для виправлення та запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень засудженими 

На вироки протягом 30-ти днів може бути  подано апеляцію. 

 

 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області