Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Продаєте речі через інтернет – будьте пильними та не довіряйте незнайомцям, бо ризикуєте бути ошуканими. Випадків шахрайства у соцмережах стає усе більше, а це додає роботи правоохоронцям та суддям. І добре, якщо вдається зловмисника притягнути до відповідальності, а потерпілим повернути втрачене.
Днями Бердичівський міськрайонний суд ухвалив вирок стосовно 20-ти річного бердичівлянина, якого визнав винним у заволодінні чужим майном шляхом обману, тобто у шахрайстві (ч.1 ст. 190 КК України). Суд призначив чоловіку покарання – штраф у розмірі 34 тисячі гривень, а також він має сплатити на користь держави понад 9 з половиною тисяч гривень за проведення товарознавчої експертизи.
Суд встановив, що обвинувачений у січні цього року домовився через одну із соцмереж в інтернеті про придбання вживаного чоловічого одягу в одного продавця. Вартість покупки з восьми речей складала понад 4 500 грн. Покупець гарантував оплату товару після його отримання, проте насправді не мав наміру цього робити. Тому, отримавши поштове відправлення, забрав посилку, так і не розрахувавшись. Свою вину у скоєному кримінальному проступку обвинувачений визнав повністю. Речі суд повернув власнику, а покупець-шахрай залишився без обновки та ще й має заплатити майже вдесятеро більше, ніж коштувала його «покупка».
Вирок може бути оскаржений протягом 30-ти днів.
Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області