flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд ухвалив вирок стосовно трьох чоловіків, які вимагали у знайомої надуманий борг, застосовуючи позбавлення волі, побої та погрози вбивством

21 березня 2023, 13:58

Суд завершив розгляд кримінального провадження та ухвалив вирок щодо трьох чоловіків, яких визнав винними у вимаганні та незаконному позбавленні волі людини, вчинених за попередньою змовою групою осіб, у незаконному поводженні з холодною зброєю та погрозою вбивством (ч. 2 ст. 189,  ч.2 ст. 146, ч. 2 ст. 263, ч.1 ст. 129 ККУ). Кожен з обвинувачених визнаний винним за окремими з цих статей. Провадження щодо одного з них суд закрив у зв′язку зі смертю обвинуваченого.

Як було встановлено під час судового розгляду, у листопаді 2018-го року у трьох товаришів, двоє з яких вже мали судимості та відбували покарання, у т. ч. один з них за убивство, виник злочинний умисел на незаконне збагачення шляхом вимагання грошей. Жертвою обрали 32-річну жінку, з якою були знайомі. Чоловіки вимагали у неї 10 тис. доларів США надуманого боргу перед їхньою спільною знайомою. Отримавши відмову, обвинувачені  силоміць посадили потерпілу до автомобіля та відвезли  до підсобного приміщення, де всупереч волі утримували протягом доби. Не отримавши бажаного, жінку відпустили, проте від своєї вимоги не відмовились і впродовж понад місяця тероризували свою жертву телефонними дзвінками, побиттями при зустрічах та погрозами вбивством, які потерпіла сприйняла як реальну загрозу.  У січні 2019-го року при передачі жінкою вимагачам трьох тисяч гривень імітаційних грошей останні були затримані правоохоронцями. Під час затримання в одного з обвинувачених вилучили незареєстровану холодну зброю кастет.

Свою вину обвинувачені заперечили. Один з них, громадянин Н., погодився з обвинуваченням лише щодо незаконного носіння кастету.

Оцінивши усі наведені докази в їхній сукупності, суд вважає винуватість усіх трьох обвинувачених доведеною частково. Кримінальне провадження щодо одного зі спільників суд закрив у зв′язку з його смертю. При призначенні покарання двом іншим обвинуваченим суд урахував ступінь тяжкості вчинених ними правопорушень, характеризуючі дані та обставини, які пом′якшують та обтяжують покарання.

Суд визнав громадянина Н. винуватим у скоєнні правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 189, ч. 2 ст. 146, ч. 2 ст. 263 КК України, та призначив покарання у виді позбавлення волі на строк 4 роки і 6 місяців. Також він має сплатити потерпілій 30 тисяч грн. моральної шкоди.

Громадянина І. суд визнав винуватим за ч.1 ст.129 ККУ та звільнив від покарання у зв′язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляційній інстанції.

 

                   Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області