flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

За крадіжки з помешкань та розбій, скоєні в умовах воєнного стану, суд присудив рецидивісту 10 років ув’язнення

16 березня 2023, 11:59

Бердичівський суд розглянув кримінальне провадження стосовно 58-річного мешканця Житомира та визнав його винним у скоєнні крадіжки, вчиненої повторно, з проникненням у помешкання, в умовах воєнного стану, та розбою, скоєного з проникненням у житло, в умовах воєнного стану (ч.4. ст. 185 ККУ, ч. 4 ст. 187 ККУ).

За матеріалами справи, громадянин Д. - уродженець Грузії, який мешкає у Житомирі, у вересні минулого року два дні поспіль приїздив до Бердичева, де вчиняв крадіжки з квартир, застосовуючи відмички для проникнення в помешкання через двері. В одному випадку чоловік заволодів майном власників на суму майже 4,5 тис. грн., яке продав. У другому – забрав 500 гривень, але був заскочений на місці злочину мешканкою квартири, яка повернулася додому.  Чоловік намагався втекти з украденим, але жінка його наздогнала та затримала. Під час затримання зловмисник погрожував їй ножем.

Свою вину обвинувачений у суді визнав повністю стосовно крадіжок. Пояснив, що таким чином хотів назбирати грошей для адвоката, щоб зробити собі паспорт. Щодо погроз ножем заперечив, хоча погодився, що дійсно тримав його у руці.

Оцінивши усі наведені докази у сукупності, суд визнав чоловіка винним за ч.4. ст. 185 та ч. 4 ст. 187 Кримінального кодексу України та визначив покарання  - 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також чоловік має сплатити одній з потерпілих  понад 4 тис. грн. матеріальної та 10 тис. грн. моральної шкоди. Інша потерпіла цивільного позову не заявляла. Призначаючи вид та міру покарання, суд врахував тяжкість злочинів, характер їх вчинення та особу обвинуваченого: чоловік неодноразово судимий за скоєння злочинів проти власності, переважно з проникненням у житло. Загалом громадянин Д. провів у місцях позбавлення волі майже 40 років, нині перебуває на обліку як бездомний.

Вирок може бути оскаржений протягом 30-ти днів у апеляційній інстанції. До набрання вироку законної сили обвинувачений перебуватиме під вартою.

 

                  Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області