flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Екс-керівниця одного з відділень «Укрпошти» повинна відшкодувати майже 18 тис. грн. матеріальної шкоди – рішення суду

15 березня 2023, 14:27

Бердичівський міськрайонний суд задовольнив цивільний позов АТ «Укрпошта» в особі Житомирської дирекції до колишньої керівниці  одного зі своїх відділень, розташованих на території Бердичівського району.

Суд з’ясував, що відповідачка перебувала на посаді начальниці відділення «Укрпошти» у 2021-му році протягом менше двох місяців. При  призначенні на посаду між Дирекцією та начальницею відділення був укладений договір про повну матеріальну відповідальність. Згідно з ч.1 ст. 130 Кодексу законів про працю України працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків. Після звільнення з посади на підставі поданої нею заяви було зафіксовано несанкціоноване втручання в діяльність об’єкту поштового зв’язку, яке виразилось у нестачі готівки за поштові та непоштові товари. В результаті службового розслідування встановлено, що начальниця відділення заподіяла шкоду Дирекції «Укрпошти» на загальну суму 17 962,86 грн. Будь-яких доказів на спростування цієї інформації, а також того, що шкода була завдана у зв'язку з відсутністю умов, що забезпечують збереження матеріальних цінностей, або що вона має незадовільний майновий стан, відповідачка не надала.

Суд ухвалив задовольнити позов та стягнути з екс-начальниці відділення поштового зв’язку на користь АТ «Укрпошта» майже 18 000 грн. завданої матеріальної шкоди. На рішення суду протягом 30-ти днів може бути подано апеляцію. 

 

      Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області