Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
24-го лютого 2022-го року почалося повномасштабне вторгнення військ російської федерації на територію України. Житомирщина - одна з перших, на чию територію тоді прилетіли ворожі ракети та посунули ворожі танки. В Україні негайно було введено воєнний стан.
Ця ситуація вплинула на усі сфери життя суспільства, зокрема, і на здійснення правосуддя. Бердичівський суд продовжував працювати, проте режим роботи дещо довелося змінити. Зокрема, з розгляду було знято цивільні справи, окрім тих, де усі сторони подали заяви про розгляд без їх присутності. Також першочергово слухалися зокрема ті, що пов'язані із питаннями обороноздатності держави, забезпеченням режиму воєнного стану, мобілізації, а також кримінальні справи, справи про адмінправопорушення та клопотання від органів досудового розслідування.
Роботу суду постійно переривали повітряні тривоги. Під час загрози ракетних ударів та авіанальотів учасники судових засідань, судді та працівники суду змушені були спускатись в укриття, розташоване під будівлею суду. Прихисток на час повітряних тривог тут знаходили і пересічні містяни. І зараз, через рік війни, повітряні тривоги та відключення електроенергії вносять корективи у роботу суду.
У той час, коли служителі Феміди тримають свій правовий фронт, одна зі співробітниць нашого суду–секретарка судових засідань вступила до лав ЗСУ, аби захищати Батьківщину зі зброєю у руках. Значна кількість учасників судових процесів також стали на захист держави, відтак суд призупинив чимало проваджень у зв’язку з їх участю у бойових діях. А один із підозрюваних, якому суд обирав запобіжний захід, допоміг обороні, переказавши кошти, внесені як застава, на підтримку ЗСУ - суд своєю ухвалою дозволив це зробити, змінивши при цьому запобіжний захід на особисте зобов’язання. Допомагають силам оборони фінансово і самі служителі Феміди.
Війна змусила багатьох цивільних, рятуючи життя своє та своїх дітей, змінити місце проживання, що також позначилось на роботі суду, коли потерпілі, свідки чи навіть підозрювані не можуть з’явитися у судові засідання. В одних випадках виручає конференцзв’язок, в інших доводиться відкладати розгляд справи через неможливість встановити місця перебування осіб. Також з’явилася нова для нашого суду категорія цивільних справ, пов’язаних з тимчасово переміщеними особами: про встановлення факту смерті чи народження на тимчасово окупованих територіях.
У квітні 2022-го наш суд виніс перший у своїй практиці вирок про колабораційну діяльність подружжю місцевих підприємців, яке публічно заперечувало збройну агресію росії проти України та закликало до підтримки дій країни-агресорки. Це був перший, але далеко не останній вирок. Відтоді нашим судом загалом за пропаганду війни засуджено одну особу, за виправдовування збройної агресії - трьох громадян, за колабораційну діяльність - шестеро осіб.
Колектив Бердичівського міськрайонного суду працює, аби у цей важкий для нашого народу час забезпечити право громадян України на захист своїх прав та свобод. Адже саме ефективний правовий захист та справедливий суд є однією з умов вступу України до Євросоюзу. І за це право – бути повноцінною частиною європейського суспільства наша країна звитяжно бореться, втрачаючи своїх кращих синів та доньок. Тож, працюємо, допомагаємо і наближаємо нашу перемогу. Слава Україні! Слава героям!
Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області