Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У Бердичівському міськрайонному суді обрали запобіжні заходи чоловіку та жінці, яких підозрюють у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3. ст. 332 Кримінального кодексу України - це сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України групою осіб з корисливих мотивів.
Як стало відомо з клопотань слідчого, влітку 2022-го року громадянка Г. 1988 р.н. та громадянин С. 1980 р.н. вступили у злочинну змову з невстановленими особами та, переслідуючи мету незаконного збагачення, сприяли шляхом надання порад, засобів та усунення перешкод у незаконному переправленню через кордон чоловіків призовного віку в умовах воєнного стану. Підозрювані за грошову винагороду підшукували одиноких матерів з малолітніми дітьми, відомості про батька яких у свідоцтві про народження записані відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України, та допомагали своїм клієнтам-чоловікам у виготовленні документів про визнання їхнього батьківства на чужих дітей. Ці підроблені документи мали сприяти чоловікам призовного віку у перетині кордону в умовах воєнного стану.
Слідчий клопотав застосувати до підозрюваних запобіжний захід у виді тримання під вартою. Суд клопотання задовільнив та визначив розмір застави: для жінки, яка проживає у Бердичеві, - у сумі 80 520 грн., для чоловіка - мешканця Вінниччини – 53 680 грн. У разі внесення застав суд ухвалив покласти на підозрюваних певні обов’язки, які мають забезпечити їхню належну поведінку для проведення досудового розслідування.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Санкція ч. 3. ст 332 Кримінального кодексу України передбачає покарання у виді позбавленням волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області