Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Перший робочий день 2023-го року для працівників Бердичівського міськрайонного суду видався неспокійним. 2-го січня о 12.15 на спецлінію поліції «102» надійшло анонімне повідомлення про замінування будівлі суду.
На місце прибули правоохоронці, які здійснили евакуацію відвідувачів та працівників суду, аби убезпечити людей від непередбачуваних наслідків.
Фахівці перевірили приміщення на наявність вибухових пристроїв та вибухівки. Інформація про замінування не знайшла свого підтвердження, тож невдовзі суд повернувся до звичного режиму роботи.
Довідково: за неправдиве повідомлення про замінування передбачена кримінальна відповідальність.
Стаття 259 КК України. Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності.
1.Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, - карається позбавленням волі на строк від двох до шести років.
2.Те саме діяння, якщо об’єктами завідомо неправдивого повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури або будівлі чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, або заклади охорони здоров’я, або заклади освіти, або якщо воно спричинило тяжкі наслідки чи вчинене повторно, - карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.
Примітка: термін "критично важливі об'єкти інфраструктури" вживається у значенні, визначеному в Законі України "про основні засади забезпечення кібербезпеки України".
Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області