Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Слідчий суддя Бердичівського міськрайонного суду розглянув клопотання слідчого СВ Бердичівського райвідділу поліції про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою громадянину Я., якому оголошено підозру у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 259 КК України.
Як стало відомо з матеріалів досудового розслідування, 47-річного мешканця м. Андрушівки підозрюють у тому, що він зателефонував зі свого мобільного телефону на спецлінію «102» та повідомив про замінування будівлі відділу поліцейської діяльності №1 Бердичівського райвідділу поліції у м. Андрушівці. На місце виїздила слідчо-оперативна група, яка здійснила евакуацію працівників відділення поліції та провела заходи з пошуку можливого вибухового пристрою. Проте будь-яких вибухонебезпечних речовин чи предметів не виявила.
Клопотання слідчого про застосування до підозрюваного тримання під вартою підтримав прокурор та назвав ризики, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України, у тому числі відсутність місця роботи та міцних соціальних зв’язків підозрюваного. Захисник підозрюваного не погодився з кваліфікацією правопорушення, оскільки ч. 2 вказаної статті передбачає, що об’єктами завідомо неправдивого повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури або будівлі чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, або заклади охорони здоров’я, або заклади освіти або якщо воно спричинило тяжкі наслідки чи вчинене повторно; проте відділення поліції не підпадає під жодну з вказаних категорій об’єктів. Ризик переховування від слідства захисник назвав необгрунтованим, оскільки підозрюваний, навіть здійснюючи дзвінок на «102», назвав свої дані. Тому захист просив суд застосувати до громадянина Я. домашній арешт.
Підозрюваний розповів, що повідомив про вигадане замінування під дією алкоголю і злого умислу не мав. Чоловік просив не брати його під варту, оскільки він нібито опікується дружиною, яка має інвалідність, та великою кількістю котів і собак.
Заслухавши усі сторони, слідчий суддя ухвалив застосувати до підозрюваного Я. запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту за адресою проживання у межах строку досудового розслідування. Ухвала може бути оскаржена у передбачений законом строк.
Примітка: ч. 2. ст.259 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі строком від чотирьох до восьми років.
Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області