flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

За крадіжку нову до в’язниці знову – вирок двом бердичівлянам

08 липня 2022, 11:37

Суд призначив покарання молодикам, які у травні 2021 року обікрали у Бердичеві квартиру. Поки один стежив, щоби злочинні дії ніхто не побачив, інший пошкодив замок вхідних дверей та поцупив з оселі будівельні інструменти на понад 25 тис. грн. Усе «добро» того ж вечора було збуто на металобазі.

Всупереч своїм сподіванням, зловмисники не лишилися непоміченими: сусідка телефоном розповіла господарям, що двоє невідомих виносять з будинку речі. Згодом потерпілий розкаже суду, що у цій нещодавно придбаній квартирі він виконував ремонт і що частину інструментів позичив у своїх знайомих, перед якими нині опинився у незручному становищі. Чоловік вказав, що дещо з викраденого йому повернули, відшкодування збитків не було, а винних має бути суворо покарано.

З’ясувавши усі обставини та перевіривши їх доказами, суд зробив висновок про повну доведеність винуватості молодиків у таємному викраденні чужого майна, вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб та поєднаному із проникненням до житла (ч. 3 ст. 185 КК України). З огляду на те, що обвинувачені раніше неодноразово відбували реальну міру покарання за крадіжки, однак так і не стали на шлях виправлення, суд вбачав необхідність у подальшому контролі держави за їхньою поведінкою – чоловікам призначено 4 роки 3 місяці та 3 роки 6 місяців ув’язнення, виходячи, зокрема, і зі злочинної ролі кожного.

Також частково задоволено цивільний позов потерпілого: йому компенсують 17 000 грн матеріальних збитків (без урахування вартості майна, яке було повернуто) і 5 000 грн моральної шкоди. 

Протягом тридцяти днів вирок може бути оскаржено.

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області