flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Кривднику батька винесено обмежувальний припис

07 липня 2022, 11:12

Не лише жінки потерпають від домашнього насильства – про це свідчить справа, яку вирішував днями Бердичівський міськрайонний суд.

77-річний місцевий житель звернувся із заявою про видачу обмежувального припису відносно 40-річного сина, бо той систематично зловживає алкоголем, нецензурно висловлюється, виявляє до батька агресію, псує його майно та погрожує фізичною розправою. Заявник просив, аби сину заборонили входити і перебувати з ним у одному місці проживання.

Під час розгляду справи стало відомо, що кривдника вже притягували до адмінвідповідальності за насильство у сім’ї (штраф у травні 2022-го). У судовому засіданні чоловік не заперечував проти видачі щодо нього обмежувального припису.

Довідково: Обмежувальний пропис – це встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов`язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалого. Може видаватися на строк 1-6 місяців.

Після з’ясування фактичних обставин, дослідження матеріалів справи та оцінки доказів суд дійшов до переконання, що заява батька є обґрунтованою, а в діях сина присутні ознаки психологічного насильства. Також існує вірогідність їх продовження чи повторення з можливим настанням тяжких або особливо тяжких наслідків.

Зважаючи на вищевказане, заявник як жертва домашнього насильства потребує захисту – його заяву про видачу обмежувального припису задовольнили. Тимчасові обмеження прав кривдника полягатимуть у забороні входження та перебування у місці проживання з постраждалим строком на 3 місяці.

Рішення суду про видачу обмежувального припису підлягає негайному виконанню, а його оскарження не зупиняє виконання. Не пізніше наступного дня із дня ухвалення такого рішення відбувається повідомлення органів Нацполіції за місцем проживання (перебування) заявника для взяття особи, стосовно якої видано обмежувальний припис, на профілактичний облік.

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області