flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

«Зайшов за вітамінами» - покарано молодика, який в умовах воєнного стану обікрав аптеку

23 червня 2022, 10:08

Суд проголосив вирок 24-річному жителю Бердичева, визнаному винуватим у серії кримінальних правопорушень, серед яких - крадіжка під час війни.

У квітні 2022 року молодий чоловік, щодо якого на той момент в суді уже перебували три обвинувачення, зайшов до аптеки на Вінницькій по вітаміни (з його слів). Скориставшись відсутністю персоналу і відвідувачів, узяв з вітрини кілька упаковок вітамінів, «прихопив» ще й тонометра вартістю під тисячу гривень та залишив приміщення.

Інші протиправні діяння обвинувачений скоїв у 2016, 2018 та 2020 рр. В останніх двох випадках це також були таємні викрадення чужого майна (старий газовий котел і сумка з надувним човном), а в першому – незаконне зберігання метадону й канабісу без мети збуту.

Свою вину у скоєнні правопорушень парубок визнав повністю, крім епізоду із крадіжкою котла: заперечував проникнення на територію домоволодіння, як це інкримінувалось органами обвинувачення. З показань молодика, котел знаходився не на подвір’ї, а ззовні за парканом, тож він подумав, що господарі його викинули – забрав собі, аби здати на металобрухт. Проаналізувавши письмові докази, суд дійшов висновку, що така версія правдива – кваліфікацію діяння змінили із крадіжки з проникненням на «звичайну» (ч. 1 ст. 185 КК України).

Під час обрання міри покарання було враховано, серед іншого, факт вчинення правопорушень невдовзі після звільнення парубка з місць позбавлення волі, а також у ході перебування обвинувальних актів щодо нього в суді. За сукупністю скоєного та шляхом поглинення менш суворих покарань більш суворим (за ч. 4 ст. 185 КК України) бердичівлянину призначено 5 років ув’язнення.

До набрання вироком законної сили обвинувачений перебуватиме під вартою.

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області