flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Школяра, який угнав «Москвича» в односельця, передано під пильний нагляд матері

23 червня 2022, 09:54

Суд застосував примусові заходи виховного характеру до 12-річного хлопця з Бердичівщини, який вчинив суспільно небезпечне діяння, що підпадає під ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України (незаконне заволодіння транспортним засобом).

Школяр іще не досягнув віку, з якого міг би бути притягнутим до кримінальної відповідальності, проте законом передбачено можливість застосування низки примусово-виховних заходів до підлітків, котрим виповнилось 11 років та котрі вчинили протиправні діяння.

Під час судового розгляду встановили, що у жовтні минулого року даний хлопець та особи, матеріали щодо яких виділено в окреме провадження, незаконно заволоділи «Москвичем» односельця. Визнаючи свою причетність, підліток розповів, що він із товаришами хотів помститися автовласнику за те, що обзивав їх на день села. Скориставшись відсутністю потерпілого, зловмисники угнали автівку з-під магазину, ще й у доволі несподіваний спосіб: відіпхали її аж на кілометр до центру села, бо бензину у транспортному засобі не виявилось. 

Школяр у скоєному розкаявся, запевнив, що усвідомлює свій поганий вчинок та обіцяв більше не порушувати закон. Мама ж хлопця, яка дізналась про подію уже від працівників поліції, була переконана, що син таке вчинив під впливом старших друзів і що їй буде під силу забезпечити належну поведінку дитини.

Після дослідження усіх доказів суд вважав доведеним факт скоєння угону авта малолітнім хлопцем. Під час обрання виду примусових заходів виховного характеру враховувалися ступінь тяжкості скоєного, характеристики юного правопорушника і виховні можливості його сім’ї – до підлітка застосували застереження із передачею на один рік під нагляд матері.

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області