flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До дев’яти років ув’язнення засуджено чоловіка за убивство сусіда

23 червня 2022, 09:41

Колегія суддів проголосила кінцеве рішення у справі про умисне вбивство 50-річного мешканця с. Іванківці, яке сталось у серпні 2019-го і яке інкримінувалось 41-річному бердичівлянину.

За наслідками повного, всебічного й об’єктивного судового розгляду чоловіка визнано винуватим у насильницькому злочині, передбаченому частиною першою статті 115 КК України, та засуджено до 9 років позбавлення волі. Також він має відшкодувати брату убитого понад 200 тисяч гривень завданої моральної і матеріальної шкоди.

Як уже повідомлялось, обвинувачений визнавав себе винним лише у нанесенні трьох ударів кулаком по грудній клітині сусіда і то начебто у відповідь на його удар. А те, що в загиблого виявили множинні тілесні ушкодження (садна й крововиливи на обличчі, руках, ногах, спині, переломи ребер із пошкодженням легень, крововилив у півкулі головного мозку) бердичівлянин пояснював тим, що це хтось інший відлупцював сусіда уже після їхньої суперечки: за кілька годин потому він нібито знайшов понівеченого за своїм городом, заволік його до себе додому й намагався самотужки реанімувати; шкодує, що не викликав «Швидку».

Таку версію підсудного спростували показання свідків і письмові докази. Суд встановив, що напередодні чоловік погрожував сусіду вбивством за те, що той начебто «навів» на місце проживання його співмешканки осіб, котрі хотіли «розібратися» з нею з приводу причетності до крадіжки. А вранці після злочину він розказав двом найближчим людям про те, що випадково убив односельця.

За висновками експертиз, на момент інкримінованих подій обвинувачений був осудним та, хоча й перебував у стані сп’яніння, цілком міг усвідомлювати свої дії та керувати ними. А коли зі значною силою наносив у місця розташування життєво важливих органів безліч ударів (експерти не виключають, що й ногами), то не міг не передбачати смертельних наслідків. Після отримання травм потерпілий вже не мав змоги самостійно рухатись і помер максимум через годину. Також суд констатував відсутність стану необхідної оборони: ознак того, що селянин хоча б раз ударив обвинуваченого, не було виявлено.  

Вирок набере законної сили після спливу 30 днів на подання апеляційної скарги, якщо її не буде подано. До того часу винний лишатиметься у СІЗО, де нині утримується під вартою.

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області