flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Підлітка з Чуднівщини судитимуть за зґвалтування малолітньої дівчинки

18 березня 2022, 12:08

Цього тижня Бердичівський міськрайонний суд провів підготовче засідання у справі щодо 15-річного мешканця Чуднівщини. Йому ставлять у провину зґвалтування малолітньої дівчинки, яке мало місце наприкінці минулого року. Дії підлітка кваліфіковано за частиною четвертою статті 152 Кримінального кодексу України.

Розгляд провадження буде проходити у закритому судовому засіданні, оскільки воно стосується особливо тяжкого насильницького злочину щодо статевої недоторканності особи, яка не досягла 14-ти років. Також суд доручив органу пробації у строк до першого слухання у справі підготувати досудову доповідь щодо обвинуваченого, який є неповнолітнім.

Хлопець братиме участь у судових засіданнях в режимі відеоконференцзв’язку із приміщення СІЗО, де із січня цього року утримується під вартою. На підготовчому засіданні йому було продовжено термін попереднього ув’язнення іще на 60 діб, хоча сам він, його законний представник та захисник клопотали про заміну запобіжного заходу на домашній арешт. Мотивували свою позицію неповноліттям підсудного та відсутністю в нього наміру і можливості уникати слідства.

Приймаючи рішення про продовження строку тримання під вартою, суд зважив на те, що ризики, які слугували підставою для обрання саме такого запобіжного заходу, наразі не зникли та не зменшились. Окрім того, з'явилися нові - пов’язані із російською військовою агресією, яка значно обмежує можливості виконання повноважень органами влади на певних українських територіях та сприяє погіршенню криміногенної обстановки. Усе це наразі виправдовує подальше тримання обвинуваченого у слідчому ізоляторі.

Звертаємо увагу, що за вчинення низки тяжких злочинів, у тому числі зґвалтування, неповнолітні особи притягуються до кримінальної відповідальності з 14-ти років. У даному випадку, якщо винуватість хлопця в інкримінованому правопорушенні буде доведено, йому може загрожувати до п’ятнадцяти років позбавлення волі.

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області