flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Скільки «заробив» бердичівлянин за державну зраду? ФОТО

13 вересня 2021, 14:01

Якщо відповідати на це питання, виходячи з міри призначеного йому покарання, то відповіддю буде 8 років позбавлення волі. Якщо ж говорити про винагороду за виконання завдань російської спецслужби, то «заробіток» склав понад 8 тисяч гривень.

Десятого вересня суд оголосив вирок 22-річному бердичівлянину за діяння, умисно вчинене на шкоду обороноздатності, державній безпеці України шляхом надання іноземній організації та її представникам допомоги у проведенні підривної діяльності проти України (державна зрада, ч. 1 ст. 111 КК України).

З’ясовано, що у грудні 2020 року молодик вступив у злочинну змову із представником ФСБ Росії, а протягом січня-квітня 2021-го виконав низку отриманих від нього завдань. Стосувались вони здобуття й передачі інформації про дві військові частини: об’єкти на їхній території, транспорт, полігони, охоронний режим, військовослужбовців та командування тощо. Здобуті відомості обвинувачений передавав через месенджери та електронну пошту. Загалом утілив більше десятка завдань від представника ФСБ Росії, за що отримав 8 340 грн.

Були потрібні гроші, тому й підписав заяву про співпрацю з ФСБ, хоча розумів, чим це може загрожувати – так пояснив обвинувачений свої дії. Також вказав на суді, що щиро кається, просив не карати суворо, аби мати змогу побачити свою дитину, котра ось-ось має народитись.

Кримінальне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 111 КК України, у вчиненні якого молодого чоловіка визнали винуватим, є особливо тяжким злочином. Обираючи покарання, суд зважав на високу суспільну небезпеку скоєного і тяжкість наслідків, які могли та ще можуть настати внаслідок дій обвинуваченого. Тому його виправлення є неможливим без ізоляції від суспільства.

Разом з тим, зважаючи на існування низки пом’якшуючих обставин (каяття, сприяння слідству, молодий вік, відсутність судимостей, хвороба серця), котрі істотно знижують ступінь тяжкості злочину, суд вважав за можливе застосувати положення статті 69 КК України й обрати покарання нижче від найнижчої межі, встановленої санкцією статті – 8 років ув’язнення без конфіскації майна. На думку суду, цього буде достатньо для перевиховання обвинуваченого та запобігання вчиненню нових правопорушень як ним, так і іншими особами.

До набрання вироком законної сили бердичівлянину продовжено дію обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області