flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Коли в родині – небезпечно: у батьків-випиваків відібрали малолітню дитину

30 червня 2021, 14:31

Відібрати доньку у батьків, котрі зловживають спиртним та систематично нехтують її вихованням – таке рішення ухвалив Бердичівський міськрайонний суд, розглянувши відповідну заяву органу опіки та піклування.

На обґрунтування свого позову міська служба у справах дітей надала чимало доказів, що 39-річний батько та 32-річна мати фактично самоусунулись від виховання дитини. Під наглядом соціальних служб ця сім’я перебувала із весни минулого року і тоді 5-річною дівчинкою опікувався лише батько: дружина кинула його з нею, не повідомивши своєї нової адреси. Та згодом чоловік перестав дотримуватись розробленого фахівцями плану з належного виховання доньки, не пускав соцпрацівників на поріг будинку і почав зловживати алкоголем.

У червні 2020-го вдалось розшукати маму й передати дівчинку їй, однак, попри досягнення позитивних зрушень, батьківство і для неньки стало непосильним тягарем. Замість дбати про дочку жінка поновила зв’язки з асоціальними товаришами. У компанії нетверезих дорослих, що становило загрозу для життя та здоров’я, дівчинку взимку цього року виявили правоохоронці. А виявивши, доправили до медустанови, де малу лікували 4 дні.

Встановити контакт із батьками не вдалось: батько постійно був напідпитку й поводився агресивно, а мати ігнорувала усі дзвінки й була відсутня за місцем проживання. Зрештою, віднайшли тітку, яка забрала племінницю з лікарні до себе. На суді повідомила, що сестра та її чоловік жодного разу не провідали дитину й не поцікавились, як вона.

Справу розглядали без відповідачів: мати надіслала заяву про визнання позовних вимог, а батько не з’явився за судовим викликом, не повідомивши причин. Після допиту свідків та вивчення матеріалів суд дійшов до переконання про існування вагомих підстав для відібрання дівчинки у батьків та, як також просив позивач, стягнення з кожного з них по 1000 гривень аліментів на утримання дитини щомісячно.

Згідно рішення суду, дівчинку передано органу опіки та піклування для подальшого її влаштування. А батькам роз’яснено, що, у разі зникнення причин, які стали підґрунтям для відібрання дитини, вони можуть звернутися до суду із заявою про повернення їм доньки. Протягом 30 днів рішення можна оскаржити.

 

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області