flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Тягала за волосся, штовхала та била – пенсіонерку оштрафували за хуліганство у совбезі

11 червня 2021, 10:33

17 тисяч гривень штрафу – покарання 57-річній бердичівлянці, яка побила фахівчиню місцевого управління праці та соціального захисту населення.

Подія відбулась у червні 2018-го у приміщенні управління праці, її очевидцями стали працівники установи та численні відвідувачі. Протягом усього судового розгляду обвинувачена заперечувала інкриміновані хуліганські дії, стверджуючи, що і їй під час того конфлікту добряче дісталося і що вона взагалі не могла нікого бити, бо одна рука була зайнята сумкою, інша – документами. Просила її виправдати, бо у справі немає «глобальних доказів її вини».

Аби достеменно в усьому розібратися, суд вивчив та проаналізував письмові матеріали й заслухав багатьох свідків. Встановили, що почалось усе із з’ясування, хто й коли має зайти до кабінету совбезу, щоби подати документи на субсидію. Жінка, яка завчасно отримала талон із вказаними датою та часом візиту, була переконана, що це право належить їй. Обвинувачена, котра кілька годин пробула у «живій» черзі, мала протилежну думку, про яку із криком заявила. Невдовзі з кабінету вийшла працівниця (у майбутньому - потерпіла) й покликала до себе відвідувачку з талоном. Однак на заваді знову стала обвинувачена: схопила фахівчиню за волосся, штовхнула на двері, копнула ногою у спину, вдарила у груди, подряпала обличчя.

У потерпілої, котра ледь встигала захищатися руками, було виявлено синці на обох передпліччях, куприку і коліні. Розбороняв жінок співробітник установи, було викликано поліцію. Правоохоронці, котрі фіксували це правопорушення, на допиті повідомили, що обвинувачена кричала й на них, наче це вони винні у тому, що хтось пройшов перед неї без черги. Видимих тілесних ушкоджень на жінці не було, також відомо, що вона не зверталась по медичну допомогу.

Тож твердження обвинуваченої, наче вона нічого поганого не робила, суд розцінив як захисну позицію і спробу уникнути відповідальності. У діях жінки були усі ознаки хуліганства (ч. 1 ст. 296 КК України): грубе порушення громадського порядку, явна неповага до суспільства та існуючих норм поведінки, вчинення дій з незначного приводу, спрямованого на випадковий об’єкт, протиставлення власних інтересів інтересам оточуючих, спричинення тілесних ушкоджень. Обтяжуючою обстановиною стало вчинення неправомірних дій під час виконання потерпілою службових обов’язків.

Пенсіонерці призначили мінімальне з визначеного на даний час санкцією статті покарання – штраф у розмірі 1000 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис. грн). Також частково задоволено цивільний позов потерпілої: за завдані на робочому місці сильні душевні страждання й відсутність елементарного вибачення обвинувачена має компенсувати 10 тис.грн.

Вирок набере чинності після спливу 30-денного терміну на оскарження, якщо апеляційної скарги не буде подано.

Стежте за нашими новинами також у Фейсбуці. 

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області