flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Рік умовно – покарання для батька, який шість років не платив аліментів

02 березня 2021, 15:50

Бердичівський міськрайонний суд визнав 31-річного місцевого жителя винним у злісному ухиленні від сплати аліментів та призначив йому покарання у вигляді обмеження волі із випробувальним терміном в один рік.

Під час розгляду справи було з’ясовано, що відповідно до рішення суду, ухваленого у 2011-му році, чоловік мав сплачувати аліменти на утримання малолітньої доньки, однак протягом шести років цього не робив, накопичивши борг у понад 20 тисяч гривень. Його колишня дружина звернулась до правоохоронців із заявою про злісне ухилення від сплати аліментів, тож невдовзі боржник мусив пояснювати суду, чому так сталося.

З його слів, мати дівчинки перешкоджала його спілкуванню з дитиною і спочатку він надсилав кошти та подарунки, а потім перестав, бо «не бачив сенсу». Згодом виникли фінансові труднощі, слід було утримувати своїх батьків тощо. Про те, що за ухилення від сплати аліментів існує кримінальна відповідальність, чоловік знав іще з 2012-го року – був попереджений про це виконавчою службою. На додачу до визнання своєї вини, повідомив, що нині весь борг із нього уже стягнули, а надалі він не допускатиме появи заборгованості. Також батько вказав, що відновив спілкування з донькою та планує допомогти їй у реалізації заповітної мрії.

Факт надходження коштів від колишнього чоловіка підтвердила і мати дівчинки. Наполягала на тому, аби він поніс заслужене покарання та продовжував сплачувати аліменти. Після оцінки усіх доказів суд зробив висновок про повну доведеність вини бердичівлянина в інкримінованому кримінальному проступкові, передбаченому частиною 1 статті 164 КК України.

Зважаючи на те, що до появи справи в суді, боржник протягом тривалого часу аліментів не платив, а через особливості його нинішньої роботи призначити йому покарання у вигляді арешту є неможливим, було прийнято рішення присудити йому рік обмеження волі із випробувальним терміном. На звільнення від реального відбування покарання вплинули, серед іншого, позитивні відомості про особу чоловіка, погашення ним існуючої аліментної заборгованості, щире каяття й активне сприяння розкриттю скоєного. Вирок іще на набрав законної сили.

Замість післямови. Ця історія – приклад того, як через борги по сплаті аліментів можна отримати навіть судимість. А взагалі законодавством передбачено широкий арсенал заходів впливу на неплатників. Один з таких - суспільно корисні роботи тривалістю 120-360 годин, суть яких полягає у тому, що боржник їх виконує, а платня йде на погашення заборгованості з аліментів. Також неплатника можуть позбавити права виїхати за кордон, заборонити не давати свою згоду на виїзд за кордон дитини або позбавити водійського посвідчення.

Читайте наші новини також у Фейсбуці.

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області