Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Це одна із найбільш морально важких справ Бердичівського міськрайонного суду, під час розгляду якої належить розібратися, чому будинок на Білопільській, 4-А у березні 2018-го став місцем загибелі восьми людей та хто у цьому винен.
Поки ж на лаві підсудних опинились працівники жеку, який обслуговує даний будинок: пічник, керівник і майстер. Усім ставлять у провину порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що призвело до загибелі людей (правопорушення, передбачене частиною 2 статті 272 КК України). А пічнику інкримінують ще й підробку документів та їх використання (діяння, передбачене частинами 1 і 4 статті 358 КК України).
Державне обвинувачення у суді підтримує Житомирська обласна прокуратура, деталі пред’явленого звинувачення можна пригадати у нашій попередній публікації. За версією органів досудового слідства, смерть бердичівлян настала від токсичної дії чадного газу. Шестеро загиблих були членами однієї родини: батьки, син, донька та онуки: 3-річний хлопчик і дівчинка, яка не дожила кількох днів до свого першого дня народження… Двоє інших людей того вечора у цієї сім’ї гостювали.
Нещодавно суд закінчив допитувати потерпілих, яких у справі троє. Серед них - син жінки, котра 5 березня завітала до знайомих на Білопільську, хоча жила зовсім в іншому кутку Бердичева. Про те, чим обернувся той візит, син дізнався близько одинадцятої вечора із телефонного дзвінка, негайно прибув на місце і «побачив ту жахливу картину»… Зазначив, що увійшов до будинку забрати материну сумку, запах від якої ще два місяці нагадував йому про трагедію.
Інший потерпілий - батько дівчини, яка зустрічалась із сином загиблої родини. Березневого вечора чоловіку подзвонили з поліції, запитали, чи знає він, де його донька, бо, можливо, вона - серед загиблих на Білопільській, тож потрібно приїхати на впізнання. Він приїхав - і упізнав… свою дочку, яка тієї весни збиралася заміж… Завдану моральну шкоду допитані потерпілі оцінили у 300 і 400 тисяч гривень, а щодо міри покарання поклались на розсуд суду.
У разі доведення вини, працівникам жеку загрожує до 5 років обмеження волі, або до 8 – її позбавлення із забороною обіймати певні посади. Наступне засідання має відбутися 15 лютого, заплановано розпочати допит свідків.
Стежте за нашими новинами також у Фейсбуці.
Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області