Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Товариство з надання послуг із вантажоперевезення судилось із водієм, котрий пошкодив тягач із напівпричепом. Подія трапилась 16 січня 2016 року. Згідно з нещодавнім рішенням Бердичівського міськрайонного суду, відповідач має відшкодувати підприємству понад один мільйон гривень.
Під час розгляду справи з’ясувалося, що даний чоловік узагалі не мав того дня виходити у рейс, а самовільно заволодів транспортним засобом, будучи нетверезим. Під час руху автодорогою «Київ-Чоп» у напрямку Житомира керманич допустив занос автопоїзда, наїхав на металевий колесовідбійник, внаслідок чого транспортний засіб отримав значні механічні пошкодження. У березні того ж року чоловік був визнаний винним у скоєнні правопорушень, передбачених частиною 1 статті 130 та статтею 124 КУпАП.
Врегулювати питання щодо компенсації збитку, завданого внаслідок пригоди, сторони намагались іще до суду. За висновком експертизи, проведеної того ж року, сума матеріальної шкоди становила понад 800 тисяч гривень. Водій добровільно сплатив підприємству 32 тисячі гривень, однак із квітня 2018-го припинив здійснювати платежі й почав уникати розмов і зустрічей на цю тему. А у відзиві на судовий позов просив відмовити у задоволенні вимог позивача, мовляв, той не додав до заяви документів про наявність страхового поліса і пред’являє завищені вимоги щодо завданих збитків.
Провадження у цій справі неодноразово зупиняли для призначення судових автотоварознавчих експертиз. За їхніми висновками, розмір матеріальної шкоди, станом на дату проведення експертиз, складає 1 113 912 грн. Тож влітку 2020-го підприємство подало заяву про збільшення позовних вимог до зазначеної суми і також просило стягнути з відповідача ще й вартість складення оціночних звітів та усі судові витрати.
За Цивільним кодексом України, розмір збитків визначається відповідно до реальної вартості втраченого чи пошкодженого майна на момент розгляду справи. Після вивчення матеріалів суд дійшов висновку про наявність вини відповідача у завданні шкоди підприємству внаслідок вчинення протиправних дій, тому вимоги позивача було задоволено у повному обсязі. Дане рішення іще не набрало законної сили та може бути оскаржене.
Читайте наші новини також у Фейсбуці.
Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області