Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Рік без водійського посвідчення та понад 10 тисяч штрафу – таке покарання днями отримав бердичівлянин за керування автомобілем у нетверезому стані. Аби уникнути відповідальності, порушник ще на місці події намагався «владнати» ситуацію з допомогою правоохоронців, а на суді кілька разів міняв свої показання.
Згідно з матеріалами відділу поліції, 44-річний водій у серпні цього року близько дев’ятої вечора на площі Соборній керував автомобілем «Івеко» у стані сп’яніння, що підтверджується даними обстеження на приладі «Драгер», який показав 2,29 проміле алкоголю.
Кермувальник свою вину заперечив, казав, що відмовлявся проходити огляд на місці події та пропонував поїхати на освідування до медичного закладу. Однак, за словами чоловіка, поліціянти його прохання проігнорували. Тоді він і «дмухнув у трубку», будучи впевненим, що прилад нічого не покаже. З результатом обстеження чоловік не погодився і після завершення події таки поїхав з дружиною до травмпункту, але, через відсутність у нього паспорта, кров здати не вдалось. Також від лікаря водій дізнався, що алкоголь може триматися в організмі до наступного ранку, і більше до закладу не звертався.
Розставити усі крапки над «і» допоміг доданий до матеріалів справи відеозапис. Із нього випливає, що і водій, і його дружина, допитана в якості свідка, і навіть незнайомий з порушником свідок… не договорюють суду усієї правди. Зокрема, свідок визнав, що його первісні пояснення суперечать відеозапису і що у дійсності водій одразу погодився пройти тест на місці події. Дружина, як виявилось, у травмпункті з чоловіком не була, зате на місці зупинки переконувала правоохоронців у тому, що насправді від водія чути запах ацетону, бо він хворіє. Крім того, жінка намагалась домовитись із поліціянтами, аби вони не складали протокол. А сам порушник ухилявся від правильного дуття в прилад і так і не зміг пояснити суду, чому, якщо був упевнений у своїй тверезості, не узяв дома паспорта й не здав у травмпункті кров на вміст алкоголю. Доказів наявності у чоловіка хвороби, через яку від нього нібито чути ацетоном, надано не було.
Після з’ясування усіх обставин справи, суд дійшов висновку про доведеність вини бердичівлянина в інкримінованому правопорушенні, передбаченому частиною 1 статті 130 КУпАп (керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння), та призначив йому штраф у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів – це 10 200 гривень. Також порушника на рік позбавили права керувати транспортним засобом. Протягом десяти днів постанову можна оскаржити у Житомирському апеляційному суді.
Читайте наші новини також у Фейсбуці.
Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області