Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Побитий дідусь запустив услід кривдникам горщик із землею… Той розбився на дворі біля входу і згодом разом із недопалком та множинними плямами червоно-бурого кольору по всьому будинку потрапив до поліцейського протоколу огляду місця події.
Цього тижня у Бердичівському міськрайонному суді продовжили досліджувати письмові докази у справі за обвинуваченням 38-річного жителя смт. Гришківці у розбійному нападі на односельця. Як встановило досудове розслідування, близько третьої ночі 8 жовтня 2017 року підсудний ще із двома чоловіками проник до помешкання потерпілого та, з метою заволодіти майном, спочатку побив 80-річного господаря, а потім забрав телефон, 1700 гривень, сокиру, 3 літри соняшникової олії та 20 кг волоських горіхів. Матеріали щодо другого чоловіка були виділені в окреме провадження, а особу третього досудове слідство не встановило.
На момент скоєння інкримінованих дій, передбачених частиною 3 статті 187 КК (розбій із проникненням до житла), житель Гришковець уже був обвинуваченим – у справі про незаконний обіг наркотиків. Однак цей статус не завадив чоловіку залишити межі України та переховуватись на території Узбекистану. За час, поки справа про розбій потрапила до суду (а це січень 2020-го), потерпілий помер. І саме тому, заявила на останньому засіданні адвокат обвинуваченого, суд не вправі оголошувати протокол проведення слідчого експерименту з потерпілим. На думку захисниці, цей доказ, з урахуванням практики ЄСПЛ, має ознаки неприпустимості. Прокурор висловився проти задоволення такої заяви.
Суд, у свою чергу, вважав за потрібне роз’яснити, що згадане адвокатом рішення Європейського суду з прав людини стосується лише неприпустимості використання судом під час прийняття кінцевого рішення показань, що їх дали потерпілий чи свідки на досудовому розслідуванні. Крім того, ані чинний КПК, ані Верховний Суд у своїх позиціях не забороняють послуговуватись даними проведеного на досудовому слідстві слідчого експерименту. Тому вище згаданий протокол на засіданні таки оголосили.
З документу випливає, що потерпілий дідусь на гавкіт собаки вийшов вночі до веранди й побачив надворі біля хліва три чоловічі силуети. Хотів сховатись у будинку, але двоє «гостей», серед яких – обвинувачений, швидко проникли до оселі та почали бити – руками і якимось металевим предметом по голові. Господар відповзав від кривдників із веранди спочатку до однієї кімнати, потім до іншої. Чоловіки кричали, аби віддав їм гроші. Пенсіонер вказав на свою тілогрійку, що була у веранді. Забравши 1700 гривень й телефона, зловмисники стали тікати з будинку, а дідусь намагався поцілити у крайнього горщиком землі… На зворотному шляху чоловіки прихопили з підсобного приміщення ще й сокиру, горіхи та олію.
Якщо вину обвинуваченого у розбої буде доведено, він може провести за гратами до 12 років. Наступне засідання з цієї справи призначено на 25 листопада. Суд надалі досліджуватиме письмові докази, також слід допитати іще п’ятьох свідків.
Читайте наші новини також у Фейсбуці.
Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області