flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Йому дванадцятий минало, він став на стежку криміналу?

06 листопада 2020, 16:49

Малолітній у суді… Прийшов не на екскурсію, не як свідок чи потерпілий, а як особа, щодо якої за скоєну крадіжку вирішувалось питання про застосування примусових заходів виховного характеру. Хлопчина не понесе кримінальної відповідальності, бо не досяг 14-ти, однак уже отримав застереження від суду і був переданий під нагляд матері.

Слідство встановило, що близько першої ночі 8 березня цього року підліток разом із 15-річним товаришем проник на територію ринку на Червоній Горі. Старший юнак (матеріали щодо нього виділені в окреме провадження) розбив вікно в одному з тамтешніх магазинів. Молодший туди проник, знайшов у шухляді 32 тисячі гривень та передав товаришу. «Виручку» хлопці розділили та розпорядились нею на власний розсуд.

Після дослідження усіх доказів суд зробив висновок про доведеність вини школяра у скоєнні крадіжки, поєднаної із проникненням до приміщення (суспільно небезпечне діяння, передбачене частиною 3 статті 185 КК України). Також як свідка на засіданні допитали маму підлітка, аби дізнатися, чому так трапилось і чи належну увагу приділяє вона його вихованню. Жінка повідомила, що удома син – золота дитина, якого вона намагається забезпечувати усім необхідним. Проте за кілька місяців до події він зв’язався із поганою компанією старших підлітків, почав прогулювати школу й не з’являтися додому. Мама наполегливо доводила, що має достатньо впливу на хлопця, і зможе втримати його під своїм контролем та вберегти від небажаних вчинків.

Зрештою, суд своїм рішенням на рік передав підлітка під нагляд матері та виніс застереження, роз’яснивши також суворіші наслідки продовження ним протиправної поведінки. На момент скоєння правопорушення учню лишалось кілька місяців до 13-го дня народження, цей вік і «врятував» його від кримінального покарання.

Віримо, що юний герой цієї історії, як і багато його однолітків, зробить правильний висновок та зрозуміє, що бути дорослим – це не уміти палити чи зневажати батьків, а передусім бути готовим самостійно відповідати за усе, що робиш.

Читайте наші новини також у Фейсбуці. 

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області