Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
39-річного бердичівлянина звинувачують у насильстві щодо правоохоронця під час виконання тим службових обов’язків. На першому судовому засіданні затвердили порядок встановлення фактичних обставин справи, а прокурор оголосив обвинувальний акт.
Згідно цього документу, події відбулись у січні 2019 року. Близько дев’ятої вечора наряд підрозділу поліції охорони, у складі якого чергував потерпілий, отримав інформацію про бійку біля будинку на Вінницькій. Приїхавши на місце, правоохоронці побачили громадян, котрі голосно сперечалися між собою. Виконати вимогу поліції припинити порушення порядку та розійтись по домівках відмовились, а обвинувачений натомість ще й зірвав із потерпілого погона. Тоді, застосовуючи фізичну силу (загин руки за спину), правоохоронець спробував одягти на порушника кайданки. Той, вириваючись, упав на спину і ногою збив з полісмена шолом, а потім вдруге ударив його по голові.
За 15 років служби він і домушників затримував, і ймовірних ґвалтівників та убивць, однак із такою зухвалістю стикнувся вперше. Це слова потерпілого. Після випадку на «Дитячому світі» чоловік мусив залишити роботу в поліції через отримані розлади здоров’я, кілька разів на рік проходить стаціонарне лікування. Того вечора, пригадує, їхній взвод отримав анонімне повідомлення про бійку. Заявник не бажав назвати ані свого прізвища, ані адреси, мотивуючи тим, що порушники за це «йому двері винесуть».
Люди, які голосно сперечались попід вікнами багатоповерхівки, зустріли їх агресивно, зазначив потерпілий правоохоронець. Він двічі пред’являв службове посвідчення, неодноразово просив громадян піти додому. Навіть мати обвинуваченого намагалась заспокоїти сина, проте безуспішно. А невдовзі нагодився ще і брат підсудного. За весь час подій ніхто з полісменів нікого не бив, наголосив постраждалий. Каже, після того, як обвинувачений на нього накинувся, він заломив за спину його ліву руку, поклав на поліційне авто та встиг начепити одне кільце наручників. Продовжив намагання застосувати спецзасіб уже на землі, куди порушник, вивертаючись, упав. Колега-правоохоронець у цей час стримував брата обвинуваченого.
Коли кривдник, який лежав на спині, ногою збив захисного шолома, поліціянт іще не полишив своєї спроби перевернути того на живіт, аби таки надягти кайданки. Проте після другого удару у скроню потерпілому стало зле, він втратив свідомість. У чоловіка було діагностовано струс мозку, субдуральний крововилив, астено-невротичний синдром тощо. А дії обвинуваченого, виражені у нанесенні правоохоронцю легких тілесних ушкоджень, органи досудового слідства кваліфікували за частиною 2 статті 345 КК України, яка передбачає до 5 років обмеження чи позбавлення волі.
Потерпілий наполягає на максимальному покаранні, подав до обвинуваченого і цивільний позов про відшкодування 6000 гривень матеріальної та 72000 тисяч моральної шкоди. Підсудний ці вимоги заперечує та й вину визнає частково. Мовляв, сама подія в дійсності мала місце, однак погона він не зривав і ушкоджень поліцейському не наносив. Розказувати свою версію інциденту чоловік збирається після того, як почує усіх свідків. Допитувати їх почнуть вже з наступного засідання, запланованого на 19 січня 2021 року.
Читайте наші новини також у Фейсбуці.
Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області