flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Покарано військового, який на 2,5 роки пішов у самоволку

22 вересня 2021, 12:47

Три роки позбавлення волі з іспитовим строком – таке покарання отримав бердичівський військовослужбовець за те, що самовільно залишив місце служби.

32-річному контрактнику ставили у провину неповернення на службу без поважних причин, що тривало понад місяць – правопорушення, передбачене частиною 3 статті 407 КК України. На суді чоловік пояснив, що у грудні 2014-го йому надали відпустку у зв’язку зі смертю батька. Після того він запиячив та не повернувся до частини вчасно, також не повідомив про це командування. З’явився на службі… аж улітку 2017-го, після чого був звільнений.

За клопотанням військового прокурора, яке підтримали інші учасники, після допиту обвинуваченого суд не досліджував інші докази щодо фактичних обставин, які ніким не оспорювались. При обранні покарання було враховано дані про особу військовика, тяжкість вчиненого і санкцію кримінального закону, а також наявність пом’якшувальних та обтяжливих обставин.

Згідно з вироком суду чоловіка визнано винним у скоєнні злочину проти встановленого порядку несення військової служби. Призначене покарання - 3 роки позбавлення волі із звільненням від відбування реального ув’язнення. На можливість встановлення іспитового строку (1 рік) вплинули визнання вини, щире каяття, сприяння розкриттю злочину, позитивні характеристики за місцем проживання обвинуваченого, який не є суспільно небезпечним.

Вирок іще не набрав законної сили.

Читайте наші новини також у Фейсбуці.

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області