flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Правила внутрішнього трудового розпорядку

                                                                                                                  „З А Т В Е Р Д Ж ЕНО ”

                                                                                                                  Зборами трудового колективу Бердичівського

                                                                                                                  міськрайонного суду

                                                                                                                  Протокол № 2 від 03.02.2022 року

 

 

ПРАВИЛА

ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ  ПРАЦІВНИКІВ ПАТРОНАТНОЇ СЛУЖБИ, СЛУЖБОВЦІВ ТА РОБІТНИКІВ АПАРАТУ БЕРДИЧІВСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ

                                 1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

  1. Відповідно до Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

  1. Правила внутрішнього трудового розпорядку спрямовані на забезпечення трудової дисципліни, раціонального використання робочого часу, підвищення якості й продуктивності праці шляхом свідомого і сумлінного виконання працівниками суду своїх трудових обов’язків.
  2. Діяльність суддів, працівників патронатної служби, службовців та робітників апарату суду (далі - працівників суду) базується на таких основних принципах:

дотримання прав та законних інтересів підприємств, установ, об’єднань громадян.

П. ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ І ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ СУДУ

  1. Працівники суду приймаються на роботу відповідно до Конституції України, Закону України „ Про судоустрій і статус суддів ”, діючого трудового

законодавства шляхом укладення трудового договору.

  1. Під час укладення трудового договору громадяни зобов’язані подати:

     - трудову книжку ( у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;

  1. Прийом на роботу працівників оформлюється наказом, який оголошується під розпис.
  2. Трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли наказ не було видано, але працівника фактично було допущено до роботи.
  3. Особі, запрошеній на роботу в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.
  4. Під час укладення трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою відповідності працівника займаній посаді. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі про прийняття на роботу.

Строк випробування під час прийняття на роботу робітників не може перевищувати - 1 місяця, а інших категорій працівників - 3 місяці.

  1. При прийнятті працівника на роботу керівник апарату суду, заступник керівника апарату суду:
  1. На вимогу осіб, які вперше прийняті на роботу, можуть заводитися трудові книжки. Відповідно до статті 48Кодексу Законів про працю України паперова трудова книжка оформляється не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу. Зберігання трудових книжок покладається на працівників, що передбачено Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі». На вимогу працівника вносяться записи до трудової книжки відповідальною особою за ведення кадрового діловодства.
    • Службовці та робітники апарату суду мають право розірвати трудовий договір за своєю ініціативою, попередивши керівника апарату суду за два тижні. Після закінчення цього строку працівник має право припинити роботу, а керівник, відповідно до ст.38 Кодексу Законів про працю України, не має права затримувати проведення розрахунку та звільнення працівника з роботи. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу з поважних причин, трудовий договір повинен бути розірваний у строк, про який просить працівник.

13.Помічник судді може бути звільнений з посади за наказом керівника апарату суду в порядку, визначеному законодавством про працю, на підставі заяви про звільнення за власним бажанням, або за поданням судді.

14.Розірвання трудового договору з ініціативи керівництва суду допускається у випадках, передбачених чинним законодавством України.

15.Припинення трудового договору оформлюється наказом керівника апарату суду.

16.В день звільнення, який є останнім днем роботи, відповідальна особа за ведення кадрового діловодства видає працівнику  копію наказу про звільнення, а також на вимогу  працівника має внести належні записи про звільнення до трудової  книжки, що зберігається у працівника, та бухгалтерія ТУ ДСА України в Житомирській області проводить з ним остаточний розрахунок.

 

 

17.Працівники суду мають право:

праці;

Працівники мають також інші права, відповідно до чинного законодавства

України.

18.Працівники суду зобов’язанні:

суду.

Працівники суду несуть також інші обов’язки, відповідно до чинного законодавства України.

19.Коло обов’язків, що їх виконує кожний працівник за своєю кваліфікацією чи посадою, визначається посадовими інструкціями, тарифно-кваліфікаційними довідниками робіт і професій робітників.

  1. ОСНОВНІ ОБОВ’ЯЗКИ ВЛАСНИКА АБО УПОВНОВАЖЕНОГО

НИМ ОРГАНУ.

20.Керівник апарату суду зобов’язаний:

  1. РОБОЧИЙ ЧАС І ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ.  ЧАС                       ВІДПОЧИНКУ.
  2. В Бердичівському міськрайонному суді встановлюється п’ятиденний робочий тиждень із тривалістю роботи по днях: понеділок, вівторок, середа, четвер - по 8 годин 15 хвилин, п’ятниця - 7 годин; вихідні дні - субота і неділя.
  3. Початок роботи о 8 год.45хв. та кінець робочого часу о 18 годині. Перерва, що надається для відпочинку і харчування, встановлюється для працівників апарату суду з урахуванням режиму роботи суду. Тривалість перерви для відпочинку і харчування становить 60 хвилин, починаючи з 13-00 до 14-00 години. Перерва не включається в робочий час, і працівники апарату суду можуть  використовувати її на свій розсуд. На цей час вони  можуть  відлучатися з місця роботи.
  4. 23. Напередодні святкових та неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину.
  5. 24. Облік робочого часу в Бердичівському міськрайонному суді здійснюється у відповідному журналі обліку робочого часу/табелі робочого часу.

Для забезпечення контролю своєчасного виходу, прибуття на роботу відомості зазначеної системи обліку робочого часу подаються відповідальною особою керівнику апарату суду або його заступнику.

  1. Вихід працівників апарату суду за межі адміністративної будівлі Бердичівського міськрайонного суду у робочий час зі службових питань відбувається з відома його безпосереднього керівника та керівника апарату суду або його заступника.
  2. Для виконання невідкладних завдань працівники апарату суду можуть залучатись до роботи понад установлену тривалість робочого дня за наказом (розпорядженням) керівника апарату суду, в тому числі у вихідні, святкові, неробочі дні, а також у нічний час з компенсацією за роботу відповідно до законодавства.

Тривалість роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час для кожного  не повинна перевищувати чотири години протягом двох днів поспіль і 120 годин на рік.

      27.У разі залучення працівника апарату суду до роботи понад установлену тривалість робочого дня у державному органі запроваджується підсумований облік робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала норми тривалості робочого часу.

За роботу в зазначені дні (час) працівникам апарату суду  протягом місяця надаються відповідні дні відпочинку за їхніми заявами.

  1. 28. Забороняється залучати до роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років.

Жінки, які мають дітей віком від 3 до 14 років або дитину-інваліда, можуть залучатися до надурочних робіт лише за їхньою згодою. Залучення інвалідів до надурочних робіт можливе лише за їхньою згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.

     29.Працівникам надається відпустка із збереженням заробітної плати відповідно до Закону України „Про відпустки”. Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менше 24 календарних днів.

Працівникам надаються також додаткові відпустки, які передбачені колективним договором, відповідно до чинного законодавства.

    30.Черговість надання відпусток визначається графіком, який затверджується головою суду не пізніше 15 грудня на кожен календарних рік. Складається графік з урахуванням необхідності забезпечення нормальної діяльності суду та особистих інтересів працюючих. Графік доводиться до відома всіх працівників. Надання відпусток оформлюється наказом керівника апарату суду.

Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд. Відкликання зі щорічної відпустки працівників допускається за згодою працівника лише для відвернення стихійного лиха, для відвернення нещасних випадків, загибелі або псування майна та в інших випадках, передбачених законодавством.

Працівникам, які навчаються у вищих навчальних закладах, навчальних закладах післядипломної освіти та аспірантурі, надаються додаткові оплачувані відпустки у зв’язку з навчанням відповідно до чинного законодавства.

  1. ЗАОХОЧЕННЯ ЗА УСПІХИ В РОБОТІ.

      31.За зразкове виконання своїх обов’язків, тривалу і бездоганну роботу й інші досягнення в роботі застосовуються такі заохочення:

     32.Працівникам, які успішно і сумлінно виконують свої трудові обов’язки надається перевага під час просування по службі.

     33.Заохочення оголошуються в наказі керівника апарату суду, доводяться до відома працівника і на їхню вимогу заносяться до трудової книжки.

     34.За порушення трудової дисципліни, цих Правил до працівників застосовується один з таких заходів стягнення:

    35.Дисциплінарні стягнення застосовуються керівником апарату суду та оформляються наказом, який оголошується працівникові під розписку.

    36.Дисциплінарні стягнення застосовуються безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, без урахування часу звільнення працівника від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення накладається не пізніше шести місяців з дня вчинення проступку. За кожне порушення трудової дисципліни накладається лише одне дисциплінарне стягнення.

     37.Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав його.

Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, стягнення може бути зняте до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарному стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.

 

 

 

 

Керівник апарату Бердичівського

міськрайонного суду                                                                     Анжела ПОСТЕМСЬКА