flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У справі щодо ексдиректора Бердичівської міської лікарні суд зупинив кримінальне провадження

29 лютого 2024, 12:40

У справі по обвинуваченню колишнього директора НКП «Бердичівська міська лікарня» в отриманні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України) суд зупинив кримінальне провадження. Підставою для такого рішення стала заява адвоката про зупинення провадження у зв′язку з мобілізацією обвинуваченого на військову службу.

До заяви про зупинення провадження адвокат додав низку документів,  які підтверджують  те,  що  обвинувачений дійсно призваний до лав ЗСУ та зарахований до особового  складу однієї з військових  частин. Прокурор не заперечував проти задоволення клопотання захисника, вказавши, що  для цього є усі правові підстави. Суд постановив зупинити кримінальне провадження до звільнення обвинуваченого з військової служби.

Нагадаємо, згідно з обвинуваченням, улітку 2023-го року директор Бердичівської  міської лікарні, користуючись службовим становищем, попередньо домовився з підприємцем про його участь у тендері на закупівлю обладнання для медустанови. Проте угода не відбулася, натомість посадовець запропонував підприємцю укласти прямий договір, передбачений Законом України «Про публічні закупівлі» на період дії правового режиму воєнного стану, та придбати обладнання за вищою ціною, а 20% від суми надати йому. Після укладення договору  посадовець отримав перший транш, а під час передачі другого був затриманий правоохоронцями. Пошук судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити в ЄДРСР за номером 274/6739/23.

Що  означає зупинення судового провадження? Зупинення провадження по справі — це врегульована законом й оформлена ухвалою суду тимчасова перерва в провадженні, викликана наявністю однієї з передбачених у законі обставин, які заважають або унеможливлюють повноцінно здійснювати її розгляд. Зупинення судового провадження передбачене  ст. 335  Кримінального процесуального  кодексу  України

Важливо: відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, який вступив у законну  силу.

    

    Пресслужба суду